Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender, 475 ml

Extra mild och mångsidig flytande tvål med härlig doft

269 kr

(566 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 475 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • 3 gånger koncentrerad
  • För ansikte, kropp, hår & mer
  • Med utvalda ekologiska oljor

Ofta köpt tillsammans med Sonett Flytande Tvättmedel Lavendel, 5 l

Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender, 475 ml 269 kr (566 kr / l)
Sonett Flytande Tvättmedel Lavendel, 5 l 301 kr (60 kr / l)
Totalpris: 570 kr
Beskrivning

Njut av en stunds avkoppling ... - lavendeldoften hos denna speciella, 3 gånger koncentrerade flytande tvål är särskilt behaglig. De eteriska oljorna och de vårdande växtoljorna kommer från ekologisk odling och kännetecknar varumärkets höga kvalitet. Det gör 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender till en väldoftande och mild allroundprodukt för både hemmet och resan.

Användning: Häll 2-3 droppar i handen, löddra lätt, njut av det sammetslena skummet och skölj sedan noggrant.

Artikelnr.: XDK-DRBE-DOLLA16
Innehåll: 475 ml
EAN: 018787764169
Varumärke: Dr. Bronner's
Produkttyper: flytande tvålar, Kroppsvård & hygien
Doftnoter: Lavendel
Egenskaper: Vegansk, Biologiskt nedbrytbar
Konsistens: Flytande
Certifikat: BDIH, EWG, fair for life, NaTrue, Vegan Society
Lagringsmeddelande: Kühl, trocken & lichtgeschützt lagern
Produktegenskap: Biologiskt nedbrytbar, Fri från genteknik, Påfyllningsbar, Vegansk, Refill - Påfyllningspaket
Ingredienser (INCI)

Aqua, Potassium Cocoate[1], Potassium Palm Kernelate[1], Potassium Olivate[1], Glycerin[2], Lavandula Hybrida Oil[2], Potassium Hempate[2], Potassium Jo­jobate[2], Lavandula Angustifolia Oil[2], Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Cumarin[3], Geraniol[3], Limonene[3], Linalool[3]

  1. Fair Trade-certifierad
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
  3. från naturliga eteriska oljor
Information & möjliga tillämpningar
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Lavender

11 kundrecensioner i alla språk

4,4 av 5 stjärnor
5 stjärnor
15 (65%)
4 stjärnor
3 (13%)
3 stjärnor
4 (17%)
2 stjärnor
1 (4%)
1 Stjärnor
0 (0%)

23 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 11 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder