Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel, 750 ml

Med ny, förbättrad vårdande formula

55 kr

(73 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 750 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ger extra mjuk tvätt
  • Växtbaserade ingredienser
  • Mild, blommig doft

Ofta köpt tillsammans med Ecover Sköljmedel Rose & Bergamott, 750 ml

Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel, 750 ml 55 kr (73 kr / l)
Ecover Sköljmedel Rose & Bergamott, 750 ml 47 kr (63 kr / l)
Totalpris: 102 kr
Beskrivning

Sköljmedlet från Ecover skyddar fibrerna i dina textilier med en effektiv aktiv ingrediens baserad på europeisk rapsolja - helt utan tensider från palmolja. Det gör snabbt tvätten härligt mjuk och ger den en behaglig doft av äppelblom och mandel. Formulan har mycket god hudtolerans.

Egenskaper:

  • Behaglig doft
  • Fri från palmolja
  • Med europeisk rapsolja
  • Vegansk

Användning:

  • Häll inte sköljmedlet direkt på tvätten.
  • Passar inte för funktionskläder eller siden.
  • Följ doseringsrekommendationen:
    • Maskintvätt (4 - 5 kg tvätt): 30 ml per tvätt för mjuk tvätt, 60 ml för extra mjuk tvätt
    • Handtvätt (5 l vatten): 15 ml för mjuk tvätt, 30 ml för extra mjuk tvätt
Artikelnr.: SCT-4006663
Innehåll: 750 ml
EAN: 5412533428230
Varumärke: Ecover
Tvättyp: Flerfärgad tvätt, För mörk tvätt, Handtvätt, Kochwäsche, Pflegeleichte Wäsche, Weiße Wäsche
Produkttyper: Weichspüler
Doftnoter: Apfel, Blumig, Fruchtig, Mandel, Süß
Egenskaper: Vegansk, Palmoljafri, Dermatologiskt testad
Produktegenskap: Dermatologiskt testad, Fri från palmolja, Vegansk
Tvätttemperatur: 15°C, 20°C, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C, 90°C, 95°C
Sammansättning

5-15% Kationische Tenside, < 5 % Lactic Acid, Duftstoffe (Limonene, Geraniol, Geranyl Acetate)

Säkerhets- och varningsanvisningar

Säkerhetsanvisningar:

  • P102 - Förvaras oåtkomligt för barn.

Varningsanvisningar:

  • H412 - Skadliga långtidseffekter för vattenlevande organismer.
Juridisk information
Tillverkare: Ecover Belgium N.V., Industrieweg 3, 2390, Malle, Belgien, sds@peopleagainstdirty.com, www.ecover.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel

45 kundrecensioner i alla språk

4,7 av 5 stjärnor
5 stjärnor
67 (77%)
4 stjärnor
14 (16%)
3 stjärnor
3 (3%)
2 stjärnor
2 (2%)
1 Stjärnor
1 (1%)

87 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 45 recensioner tillgängliga på andra språk.