Miljövänlig tvätt med Ecover

Tvätt- och rengöringsmedel, fläckborttagningsmedel & co.

Filtrera och sortera

Priser Highlights Tvättyp Egenskaper Certifikat Tvätttemperatur
Filter

Tvätta: 18 artiklar

Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel

Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel, 750 ml

  • Ger extra mjuk tvätt
  • Växtbaserade ingredienser
  • Mild, blommig doft
49 kr 55 kr (65 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Flytande Tvättmedelskoncentrat Universal Hibiskus & Jasmin

Ecover Flytande Tvättmedelskoncentrat Universal Hibiskus & Jasmin, 1,50 l

  • Optimal vård från 30°C
  • För vita och färgstarka färger
  • Dermatologiskt testad
190 kr 212 kr (127 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover ZERO Flytande Tvättmedel

Ecover ZERO Flytande Tvättmedel, 1 l

  • Stark mot fläckar
  • Mild mot känslig hud
  • 30°C - 95°C
167 kr 186 kr (167 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Tvättmedel Koncentrat Universal

Ecover Tvättmedel Koncentrat Universal, 38 tvättar (1,90 kg)

  • För vit och färgad tvätt
  • Tvättar vid tvätttemperaturer från 30°C
  • Med en fräsch, örtliknande doft
258 kr 287 kr (136 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Flytande Tvättmedelskoncentrat Color Äppelblomma & Fresia

Ecover Flytande Tvättmedelskoncentrat Color Äppelblomma & Fresia, 1,50 l

  • För kulörtvätt
  • Dermatologiskt testad
  • Djuprengöring av fibrer från 20 °C
190 kr 212 kr (127 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Fintvättmedel Black & Dark Lime & Lotus

Ecover Fintvättmedel Black & Dark Lime & Lotus, 1 l

  • Vegansk
  • Tar bort även kraftiga fläckar
  • Skyddar mörka färger
81 kr 90 kr (81 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover ZERO Sköljmedel

Ecover ZERO Sköljmedel, 1 l

  • För kulörtvätt, handtvätt, vittvätt & ull
  • Passar känslig hud
  • Fri från parfym & färgämnen
63 kr 71 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover ZERO Ull- & Fintvättmedel

Ecover ZERO Ull-​ & Fintvättmedel, 1 l

  • För hand & maskintvätt
  • Utan färg & dofter
  • Dermatologiskt testad
81 kr 90 kr (81 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Sköljmedel Gardenia & Vanilj

Ecover Sköljmedel Gardenia & Vanilj, 750 ml

  • Biologiskt nedbrytbara ingredienser
  • Skyddar textilfibrerna
  • Underbar friskhetseffekt
49 kr 55 kr (65 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Ecover Sköljmedel Rose & Bergamott

Ecover Sköljmedel Rose & Bergamott, 750 ml

  • Med koncentrerad formula med sojalecitin
  • Med rapsolja från europeisk odling
  • För 30 tvättar
42 kr 47 kr (56 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Skonsamt Flytande Tvättmedel Waterlily & Honeydew

Ecover Skonsamt Flytande Tvättmedel Waterlily & Honeydew, 1 l

  • För ull & ömtåliga textiler
  • Rengör försiktigt
  • Hand- & maskintvätt
81 kr 90 kr (81 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Färgtvättmedelskoncentrat

Ecover Färgtvättmedelskoncentrat, 38 tvättar (1,90 kg)

  • Skyddar fibrer & färger
  • Tvättar vid 30°C tvätttemperatur & högre
  • Med doft av lavendel och eukalyptus
258 kr 287 kr (136 kr / kg)

Leverans till 26. oktober

Flytande Tvättmedelskoncentrat Universal Honeysuckle & Jasmine

Ecover Flytande Tvättmedelskoncentrat Universal Honeysuckle & Jasmine, 5 l

  • För vita och färgade kläder
  • Lämplig för känslig hud
  • Effektiv även vid låga temperaturer
617 kr 686 kr (123 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Blekmedel med Aktiv Syre

Ecover Blekmedel med Aktiv Syre, 0.4 kg (400 g)

  • Tar bort blekbara fläckar
  • Utan klor och optiska vitmedel
  • Förpackningen är 100 % återvinningsbar
37 kr 42 kr (93 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Essential Washing Powder Concentrate Lavendel

Ecover Essential Washing Powder Concentrate Lavendel, 5 l

  • För färgad & vit tvätt
  • Tvättemperaturer upp till 60 °C
  • Stark mot fläckar
721 kr 802 kr (144 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Essential Wool & Fintvättmedel Lavendel

Ecover Essential Wool & Fintvättmedel Lavendel, 1 l

  • För temperaturer upp till 30 °C
  • Dermatologiskt testad
  • Vegansk
86 kr 96 kr (86 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Essential Universal Tvättmedel Lavender

Ecover Essential Universal Tvättmedel Lavender, 1,20 kg

  • Tvättemperaturer upp till 60 °C
  • Frisk & naturlig lavendeldoft
  • Vegansk
128 kr 143 kr (107 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ecover ZERO Tvättmedelskoncentrat Sensitive

Ecover ZERO Tvättmedelskoncentrat Sensitive, 0,95 kg

  • För färgglad tvätt
  • Tvättemperaturer 30–60 °C
  • Utan doft- & färgämnen
128 kr 143 kr (135 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alla ekologiska tvättmedel från Ecover tillverkas av förnybara, växtbaserade råvaror och mineraler. De är särskilt hudvänliga, dermatologiskt testade och lämpliga för veganer. Detta gäller även för mjukgörare, fläckborttagningsmedel och liknande.