Seifen Manufaktur KLAR 1840 Kokosnötsåpa, 135 g

Peelingtvål för daglig dusch

112 kr 125 kr -10%

(830 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 135 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Mjuk peeling
  • Rengör huden på ett skonsamt sätt

Ofta köpt tillsammans med La Saponaria Tvål Ros & Sheasmör, 100 g

Seifen Manufaktur KLAR 1840 Kokosnötsåpa, 135 g 112 kr (830 kr / kg)
La Saponaria Tvål Ros & Sheasmör, 100 g 49 kr (490 kr / kg)
Totalpris: 161 kr
Beskrivning

Denna milda tvål kan användas för att varsamt rengöra kropp och händer. Den innehåller också fina kokosflingor som ger en peelande effekt och gör att huden känns len.

Artikelnr.: XEC-BEES-701627
Innehåll: 135 g
EAN: 4260262356970
Varumärke: Seifen Manufaktur KLAR 1840
Produkttyper: Blocktvålar, Kroppsvård & hygien
Doftnoter: Kokos
Egenskaper: Plastfri
Konsistens: Fest
Lagringsmeddelande: Kühl, trocken & lichtgeschützt lagern, Skydda mot fukt
Produktegenskap: Fri från plast
Ingredienser (INCI)

Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Stearate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Vanillin, Coumarin, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Powder

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Klar Seifen GmbH, Am Ochsenhorn 13, 68723, Plankstadt, Tyskland, kontakt@klar-seifen.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Seifen Manufaktur KLAR 1840 Kokosnötsåpa