planet pure Badrumsrengöring Limefräsch, 500 ml

Badrumsrengöring Limefräsch

45 kr

(90 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mot kalk- & tvålrester
  • Med eteriska oljor
  • Härligt fräsch doft

Ofta köpt tillsammans med planet pure WC-rengöring Urinsten & Kalk, 750 ml

planet pure Badrumsrengöring Limefräsch, 500 ml 45 kr (90 kr / l)
planet pure WC-rengöring Urinsten & Kalk, 750 ml 45 kr (60 kr / l)
Totalpris: 90 kr
Beskrivning

Badrumsrengöring Limefräsch avlägsnar tvålrester, kalkavlagringar och vanlig smuts från badkar, duschkabiner, handfat, kakel och armaturer. Formulan består till 100 % av naturliga ingredienser, är skonsam mot ytor och innehåller rena eteriska oljor som sprider en fräsch doft av lime.

Användning:

  • Ställ spraymunstycket på spray.
  • Spraya badrumsrengöringen på de berörda områdena och låt den verka.
  • Torka sedan av med en fuktig trasa eller skölj av ytan.

Observera: Ej lämplig för användning på syrakänsliga ytor som marmor eller emalj.

Artikelnr.: PP-RB500
Innehåll: 500 ml
EAN: 9120001461493
Varumärke: planet pure
Produkttyper: Badrumsrengöring
Doftnoter: Zitrisch / Zitrusartig
Egenskaper: Vegansk, Palmoljafri, Biologiskt nedbrytbar, Fri från syntetiska doftämnen
Certifikat: V-Label vegan
Tillämpningsområde: Bad
Produktegenskap: Biologiskt nedbrytbar, Fri från färgämnen, Fri från genteknik, Fri från sulfater, Fri från syntetiska doftämnen, Fri från mikroplaster, Naturligt, Fri från palmolja, Vegansk
Rengöringseffekt: Mot kalk, Gegen Schmutz, Gegen Wasserflecken, Gegen Seifenablagerungen
Ingredienser

1 - 5 % Icke-joniskt ytaktivt ämne[1], Doft[1]

  1. Naturligt
Säkerhets- och varningsanvisningar

Varningsanvisningar:

  • EUH 210 - Säkerhetsblad finns att rekvirera.
Mer om planet pure-produkter
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Planet Pure Produktions und Handels GmbH, Lochauerstr. 2, 6912 , Hörbranz, Österrike, office@planetpure.com, www.planetpure.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för planet pure Badrumsrengöring Limefräsch

2 kundrecensioner i alla språk

2,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (33%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
2 (66%)

3 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder