planet pure Köksrengöring Citronfräsch, 500 ml

Köksrengöring Citronfräsch

45 kr

(90 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mot fett & smuts
  • Med härlig citrondoft
  • För alla avtorkningsbara ytor

Ofta köpt tillsammans med planet pure Glasrengöring, Lavendelfriskhet (500 ml)

planet pure Köksrengöring Citronfräsch, 500 ml 45 kr (90 kr / l)
planet pure Glasrengöring, Lavendelfriskhet (500 ml) 45 kr (90 kr / l)
Totalpris: 90 kr
Beskrivning

Denna köksrengöring bidrar till grundlig rengöring i köket och hjälper till att lösa upp fett, matrester och envis smuts. Formulan med 100 % ingredienser av naturligt ursprung passar för olika ytor som spisar och hällar, arbetsbänkar, köksfläktar, grillar samt kakel och fogar. Efter rengöringen lämnar den en fräsch citrondoft som ger köket en behaglig doft.

Användning:

  • Ställ spraymunstycket från Stop till Spray.
  • Förrengör kraftigt smutsade ytor.
  • Spraya sparsamt med köksrengöringen och torka av med en fuktig trasa.
  • Torka ytan med en luddfri, torr trasa.
  • Vid kraftig fet smuts, upprepa vid behov.

Observera: Ej lämplig för användning på akrylglas eller lackerade ytor.

Artikelnr.: PP-RK500
Innehåll: 500 ml
EAN: 9120001461509
Varumärke: planet pure
Produkttyper: Küchen- & Flächenreiniger
Doftnoter: Zitrisch / Zitrusartig
Egenskaper: Vegansk, Palmoljafri, Biologiskt nedbrytbar, Fri från syntetiska doftämnen
Certifikat: V-Label vegan
Tillämpningsområde: Küche
Produktegenskap: Biologiskt nedbrytbar, Fri från färgämnen, Fri från syntetiska doftämnen, Fri från mikroplaster, Naturligt, Fri från palmolja, Vegansk
Rengöringseffekt: Mot fett, Gegen Schmutz
Ingredienser

1 - 5 % Icke-joniskt ytaktivt ämne[1], 1 - 5 % Anjoniska ytaktiva ämnen.[1], Zitronenöl[3], Limonen[2]

  1. Naturligt
  2. Komponent av naturliga oljor
  3. Ekologisk odling / vildsamling
Säkerhets- och varningsanvisningar

Varningsanvisningar:

  • EUH208 - Kan orsaka en allergisk reaktion.
  • EUH 210 - Säkerhetsblad finns att rekvirera.
Mer om planet pure-produkter
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Planet Pure Produktions und Handels GmbH, Lochauerstr. 2, 6912 , Hörbranz, Österrike, office@planetpure.com, www.planetpure.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för planet pure Köksrengöring Citronfräsch

4,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (66%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (33%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

3 recensioner