planet pure Universal Rengöringspasta Citron, 300 g

Universal Rengöringspasta Citron

99 kr

(330 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 g

I lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mot fett, kalk & missfärgningar
  • Rengöringssvamp medföljer
  • Passar många olika material

Ofta köpt tillsammans med planet pure WC-rengöring Urinsten & Kalk, 750 ml

planet pure Universal Rengöringspasta Citron, 300 g 99 kr (330 kr / kg)
planet pure WC-rengöring Urinsten & Kalk, 750 ml 45 kr (60 kr / l)
Totalpris: 144 kr
Beskrivning

Rengöringspastan passar för grundlig rengöring av olika ytor och hjälper till att lösa upp envisa rester som fett, kalk och missfärgningar. Formulan med ingredienser helt av naturligt ursprung kan användas på många olika sätt i hemmet och passar exempelvis för rengöring av armaturer, diskhoar, glaskeramikhällar, badkar, spisplattor, köksmöbler och plastfönster. Rengöringspastan kan även användas för utvalda rengöringsområden som trädgårdsmöbler, element, jalusier och sportskor.

Användning:

  • Fukta den medföljande svampen eller en trasa och gnid den några gånger över rengöringspastan.
  • Rengör ytorna eller föremålen med ett lätt tryck.
  • Skölj därefter under rinnande vatten eller torka av med en fuktig trasa.
  • Låt burken med pasta och svampen torka helt innan du stänger burken.

Observera: Ej lämplig för känsliga, porösa eller lackerade ytor.

Artikelnr.: PP-RP300T
Innehåll: 300 g
EAN: 9120001462971
Varumärke: planet pure
Produkttyper: Allrengöringsmedel
Doftnoter: Zitrisch / Zitrusartig
Egenskaper: Vegansk, Palmoljafri, Biologiskt nedbrytbar
Certifikat: ECOCERT
Tillämpningsområde: Universell
Produktegenskap: Biologiskt nedbrytbar, Fri från genteknik, Fri från sulfater, Fri från mikroplaster, Naturligt, Fri från palmolja, Vegansk
Rengöringseffekt: Mot inbränning, Mot fett, Gegen Flecken, Mot kalk, Gegen Schlieren, Gegen Schmutz, Gegen Seifenablagerungen
Ingredienser

5 - 15 % Seife[1], Polermedel[1], Vårdkomponenter[1], Glycerin[1], Limonen[2], Citronellol[2], Citral[2], Eugenol[2], Farnesol[2], Linalool[2]

  1. Naturligt
  2. Komponent av rena eteriska oljor
Säkerhets- och varningsanvisningar

Varningsanvisningar:

  • EUH208 - Kan orsaka en allergisk reaktion.
Mer om planet pure-produkter
Juridisk information
Tillverkare: Planet Pure Produktions und Handels GmbH, Lochauerstr. 2, 6912 , Hörbranz, Österrike, office@planetpure.com, www.planetpure.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för planet pure Universal Rengöringspasta Citron

4 kundrecensioner i alla språk

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
5 (62%)
4 stjärnor
1 (12%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
1 (12%)
1 Stjärnor
1 (12%)

8 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 4 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder