biobel Glasrengöringsmedel, 750 ml

Spraya på, torka, rengör!

80 kr

(107 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 750 ml

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För glas, vattentäta ytor och mycket mer.
  • Ekologisk formulering
  • 100% naturligt

Ofta köpt tillsammans med planet pure Universalrengöring Apelsin, 510 ml

biobel Glasrengöringsmedel, 750 ml 80 kr (107 kr / l)
planet pure Universalrengöring Apelsin, 510 ml 85 kr (167 kr / l)
Totalpris: 165 kr
Beskrivning

Denna ekologiska glasrengörare får sin höga smuts- och fettlösande kraft från naturlig, vegetabilisk alkohol, som tar bort fett och smuts från fönster, speglar och glasytor och säkerställer strålande renhet igen!
Den kan även användas som rengöringsmedel för alla typer av tvättbara, vattentäta eller emaljerade ytor och bilinteriörer. Den är baserad på 100 % naturliga ingredienser och är dessutom fri från dofter, animaliska ingredienser och allergener – för naturlig renlighet i ditt hem!

  • Stark mot smuts och fett
  • Rengör utan ränder och rester
  • Sparsam tillämpning
  • Med vegetabilisk alkohol
  • Vegansk
  • Utan dofter och allergener
  • Fri från etoxylerade komponenter

Användning:

  • Skaka försiktigt före användning.
  • Spraya rengöringsmedlet på den drabbade ytan och torka av med en ren, torr trasa.
  • Vid användning på målade ytor, spraya rengöringsmedlet på en fuktig trasa och använd den för att rengöra ytan.
  • Testa rengöringsmedlet på en osynlig plats innan du använder den på ömtåliga material.

Obs: Temperaturfluktuationer och exponering för ljus kan ändra utseendet på rengöringsmedlet, men detta påverkar inte dess effektivitet.

Artikelnr.: BEL-6117
Innehåll: 750 ml
EAN: 8421427069012
Varumärke: biobel
Produkttyper: Glasreiniger
Doftnoter: Doftneutral
Egenskaper: Vegansk, Palmoljafri, Biologiskt nedbrytbar, Fri från doftämnen
Konsistens: Flytande
Certifikat: ECOCERT
Tillämpningsområde: Fenster, Glas, Ytor
Produktegenskap: Biologiskt nedbrytbar, Fri från doftämnen, Fri från syntetiska konserveringsmedel, Naturligt, Fri från palmolja, Vegansk
Rengöringseffekt: Gegen Schlieren, Gegen Schmutz
Juridisk information
Tillverkare: Beltrán Hermanos, S.L., Partida Ramonet , 12500, Almazora (Castellón), Spanien, www.jabonesbeltran.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för biobel Glasrengöringsmedel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder