biobel - naturligt effektiv

Ekologiska tvätt- och rengöringsmedel

Filtrera och sortera

Priser Highlights Tvättyp Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

biobel: 16 artiklar

2-in-1 Flytande Tvättmedel Fin- & Babytvätt

biobel 2-​in-​1 Flytande Tvättmedel Fin-​ & Babytvätt, 1,50 l

  • För känsliga textilier
  • Perfekt för känslig hud
  • Med aloe vera
142 kr (95 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Sköljmedel

biobel Sköljmedel, 1 l

  • För renlighet och snabbt torkad disk
  • 100% naturlig
  • Vegansk
80 kr (80 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Flytande Rengöringsmedel 0 %

biobel Flytande Rengöringsmedel 0 %, 5 l

  • För alla textilier
  • Även för husdjurstillbehör
  • Biologiskt nedbrytbar
336 kr (67 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel 2-in-1 Flytande Tvättmedel

biobel 2-​in-​1 Flytande Tvättmedel, 1,50 l

  • För alla textilier
  • Berikad med tvål
  • Med en härlig lavendeldoft
144 kr (96 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Handdiskmedel

biobel Handdiskmedel, 5 l

  • Löser upp fett och smuts
  • Skonsam mot huden
  • Med en fräsch citrondoft
356 kr 445 kr (71 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Diskmaskinsalt

biobel Diskmaskinsalt, 2 kg

  • Skyddar mot kalk
  • 100% naturligt
  • Utan tillsatser
81 kr (41 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

biobel Fläckborttagningsmedel

biobel Fläckborttagningsmedel, 750 ml

  • Mycket effektiv mot fett
  • Effektiv och lätt att använda
  • Vegansk
65 kr (87 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biobel Universal- & Golvrengöringsmedel 0%

biobel Universal-​ & Golvrengöringsmedel 0%, 1 l

  • För golv, badrum & kök
  • Lämplig för hushåll med djur
  • 100 % växtbaserad formula
80 kr (80 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Disktabs

biobel Disktabs, 30 Stycken

  • Fungerar mot fett & smuts
  • I vattenlöslig folie
  • Utan lukt
138 kr (5 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

biobel Citronsyra

biobel Citronsyra, 500 g

  • Löser upp kalkavlagringar
  • Särskilt effektiv
  • För kök & badrum
78 kr (156 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

biobel Tvål av Kokosnöt 0 %

biobel Tvål av Kokosnöt 0 %, 240 g

  • För ansikte, händer & kropp
  • Lämpar sig också för tvättvård
  • Allergivänlig & doftfri
64 kr 68 kr (267 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

biobel Ättikarengöringsmedel

biobel Ättikarengöringsmedel, 1 l

  • Helt naturligt - utan dofter
  • Rengör & ger glans
  • Surhet 8%
41 kr (41 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Disktvål

biobel Disktvål, 150 g

  • För alla typer av porslin
  • Löser upp smuts & fett
  • 100 % biologiskt nedbrytbar
78 kr 83 kr (520 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

biobel All- & Golvrengöring

biobel All-​ & Golvrengöring, 1 l

  • Stark mot fett & smuts
  • Perfekt för ytor och golv
  • Biologiskt nedbrytbar
95 kr 100 kr (95 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Diskmedelsgel 0 %

biobel Diskmedelsgel 0 %, 1 l

  • För alla typer av köksredskap
  • 100 % biologiskt nedbrytbar
  • Särskilt hudvänlig
78 kr (78 kr / l)

Leverans till 08. oktober

biobel Glasrengöringsmedel

biobel Glasrengöringsmedel, 750 ml

  • För glas, vattentäta ytor och mycket mer.
  • Ekologisk formulering
  • 100% naturligt
80 kr (107 kr / l)

Leverans till 09. oktober