Ekologiska tvätt- och rengöringsmedel från biolù

Veganska OK-certifierade hushållsrengöringsmedel

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Priser Tvättyp Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

biolù: 1 - 30 av 31 artiklar

biolù Pulver för Fläckborttagning

biolù Pulver för Fläckborttagning, 1,10 kg

  • Tar bort envisa fläckar
  • Med aktivt syre
  • Även lämplig för desinfektion
76 kr 85 kr (69 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ull & Fintvätt Tvättmedel Lavendel Sensitive

biolù Ull & Fintvätt Tvättmedel Lavendel Sensitive, 1 l

  • För hand- och maskintvätt
  • Med lavendelolja
  • Dermatologiskt testad
63 kr 71 kr (63 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Citronsyrapulver

biolù Citronsyrapulver, 1 kg

  • Mångsidig
  • Fri från fosfater och färgämnen
  • Helt biologiskt nedbrytbart
128 kr 143 kr (128 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

biolù Flytande Rengöringsmedel Apelsinblomma

biolù Flytande Rengöringsmedel Apelsinblomma, 1 l

  • Djuprengöring av fiber
  • Naturligt sköljmedel
  • För hand & maskintvätt
63 kr 71 kr (63 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Flytande Tvättmedel Marseille Citrongräs

biolù Flytande Tvättmedel Marseille Citrongräs, 5 l

  • För hand- och maskintvätt
  • Dermatologiskt testad
  • Fri från syntetiska dofter
231 kr 257 kr (46 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Citrondiskmedel

biolù Citrondiskmedel, 1 l

  • Effektiv mot fett
  • Med apelsinolja
  • Fri från fosfater och färgämnen
51 kr 57 kr (51 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Golvrengöring Eukalyptus

biolù Golvrengöring Eukalyptus, 1 l

  • Hög rengöringskraft
  • Med eukalyptusolja
  • Fri från fosfater och färgämnen
51 kr 57 kr (51 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Diskmedel-Gel Apelsin

biolù Diskmedel-​Gel Apelsin, 1 l

  • Avlägsnar fett
  • Med apelsinolja
  • Fri från fosfater och färgämnen
76 kr 85 kr (76 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Flytande Tvättmedel Rött Äpple

biolù Flytande Tvättmedel Rött Äpple, 1 l

  • Vita & färgade textilier
  • 20°C - 60°C
  • Fin doft av äpple
63 kr 71 kr (63 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Toalettrengöring Eco Tabs

biolù Toalettrengöring Eco Tabs, 20 Stycken

  • Tar bort även envis smuts
  • Löser upp kalk
  • Med doft av citron-mint
51 kr 57 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Universalrengöring Apelsin

biolù Universalrengöring Apelsin, 1 l

  • Stark rengöringskraft
  • Med apelsinolja
  • Fri från fosfater och färgämnen
63 kr 71 kr (63 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Fläckborttagningsmedel för Textilier

biolù Fläckborttagningsmedel för Textilier, 1 l

  • Hög upplösningsförmåga för smuts
  • På vegetabilisk basis
  • Hudvänlig formulering
89 kr 99 kr (89 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Sköljmedel Jasmin

biolù Sköljmedel Jasmin, 1 l

  • För hand- och maskintvätt
  • Avslappnande doft
  • Skyddar fibrerna
51 kr 57 kr (51 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Sköljmedel Passionsblomma

biolù Sköljmedel Passionsblomma, 5 l

  • Hand- & maskintvätt
  • Gör strykningen lättare
  • Skyddar fibrerna
205 kr 228 kr (41 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù 5-in-1 Diskmaskin Eco Tabs

biolù 5-​in-​1 Diskmaskin Eco Tabs, 32 Stycken

  • För alla rengöringsprogram
  • Löser upp fett & kalk
  • Helt plastfritt
89 kr 99 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Kalkborttagare Eco Tabs

biolù Kalkborttagare Eco Tabs, 6 Stycken

  • Lämplig för nästan alla ytor
  • Löser upp kalk, fläckar & bakterier
  • Citrus-örtaktig doft
37 kr 42 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Tvättmedel Eco Tabs

biolù Tvättmedel Eco Tabs, 32 Stycken

  • För vit & färgad tvätt
  • För maskin- & handtvätt
  • Med lavendeleukalyptusdoft
103 kr 115 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Sköljmedel för Granatäpple

biolù Sköljmedel för Granatäpple, 1 l

  • För hand- & maskintvätt
  • Fruktiga dofter
  • Skyddar fibrerna
51 kr 57 kr (51 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Natriumtvål

biolù Natriumtvål, 140 g

  • För torr hud
  • Med en skonsam peelingeffekt
  • Perfekt för kraftig svettning
51 kr 57 kr (364 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

biolù Handdiskmedel Sensitive Aloe Vera

biolù Handdiskmedel Sensitive Aloe Vera, 1 l

  • Perfekt för känslig hud
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Vegansk
51 kr 57 kr (51 kr / l)

Leverans till 09. oktober

biolù Utlopp för Behållare

biolù Utlopp för Behållare

  • För 5 L och 20 L
  • Praktisk och robust
  • Tryckbeständig
115 kr 128 kr

Leverans till 12. oktober

biolù Fintvättmedel Eco Tabs

biolù Fintvättmedel Eco Tabs, 16 Stycken

  • För ull, siden & linne
  • För hand- & maskintvätt
  • Med en fin fräsch doft
103 kr 115 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Eco Tabs Handdiskmedel

biolù Eco Tabs Handdiskmedel, 6 Stycken

  • Till disk & bestick
  • Löser upp smuts och fett
  • Plastfri & biologiskt nedbrytbar
63 kr 71 kr (11 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Tom sprayflaska

biolù Tom sprayflaska

  • Fyllningsvolym: 250 ml
  • För badrum, glas & allrengöringsmedel
  • Perfekt att blanda
25 kr 28 kr

Leverans till 12. oktober

biolù Golvrengöring Eco Tabs

biolù Golvrengöring Eco Tabs, 20 Stycken

  • För parkett, sten & terrakotta
  • Säker för barn & djur
  • Doftar citron & eukalyptus
76 kr 85 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

biolù Citrontvål

biolù Citrontvål, 140 g

  • För kombinerad hud
  • Rengör & rensar porerna
  • Talgreglerande
51 kr 57 kr (364 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

biolù Olivtvål

biolù Olivtvål, 140 g

  • För alla hudtyper
  • Även för känslig barnhud
  • Naturliga anti-aging egenskaper
51 kr 57 kr (364 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

biolù Multi-use Eco Tabs

biolù Multi-​use Eco Tabs, 4 Stycken

  • För alla ytor
  • Rengör även glas & speglar
  • Plastfri & biologiskt nedbrytbar
51 kr 57 kr (13 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Påfyllningspump för Behållare från biolù

biolù Påfyllningspump för Behållare från biolù

  • För behållare med 5 L & 10 L
  • Praktisk och robust
  • Trycktålig
179 kr 199 kr

Leverans till 12. oktober

biolù Salt för Diskmaskiner Bulkförpackning

biolù Salt för Diskmaskiner Bulkförpackning, 15 kg

  • Fullständigt biologiskt nedbrytbar
  • Ren natriumklorid i bulkform
  • Inga tungmetaller & färgämnen
400 kr 445 kr (27 kr / kg)

Leverans till 16. november

Hushållsserien biolù har sitt ursprung i Toscana, i företaget Nivel Srl. I mer än 30 år har man lagt stor vikt vid att tillverka innovativa och miljövänliga tvätt- och rengöringsprodukter. Inga animaliska produkter används. biolù tvättmedel och rengöringsprodukter är certifierade Vegan OK.