Ekologiska diskmedel för diskmaskiner

Ett kraftfullt alternativ till flikar & co

Filtrera och sortera

Priser Tvättyp Märken Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt
Filter

Flytande diskmedel: 12 artiklar

biolù Diskmedel-Gel Apelsin

biolù Diskmedel-​Gel Apelsin, 1 l

  • Avlägsnar fett
  • Med apelsinolja
  • Fri från fosfater och färgämnen
85 kr (85 kr / l)

Leverans till 09. oktober

sodasan Maskindiskmedel i Pulverform

sodasan Maskindiskmedel i Pulverform, 1,50 kg

  • Enzym-, GMO- & fosfatfri
  • Utan petrokemiska ingredienser
  • Extremt ekonomiskt
143 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

greenatural Maskindiskmedel Flytande

greenatural Maskindiskmedel Flytande, 500 ml

  • Hög koncentration
  • Med mynta och eukalyptusolja
  • Mycket produktivt
84 kr (168 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Maskindiskgel All-in-1 Lime

Frosch Maskindiskgel All-​in-​1 Lime, 650 ml

  • Stark mot fett & beläggningar
  • För upp till 40 tvättar
  • Inkl salt & sköljmedel
127 kr (195 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pierpaoli ekos Diskmedel

pierpaoli ekos Diskmedel, 500 ml

  • För diskmaskinen
  • Stark mot smuts och lukt
  • Doft av mint och eukalyptus
76 kr (152 kr / l)

Leverans till 12. oktober

BIOPURO Diskmaskingel

BIOPURO Diskmaskingel, 500 ml

  • Biologiskt nedbrytbart
  • Hypoallergenisk
  • Rengör effektivt i Eco-programmet
91 kr (182 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Kuno Handdiskmedel - Citrongräs

Kuno Handdiskmedel -​ Citrongräs, 500 ml

  • Stark mot fett
  • Ingen mikroplast
  • Även för känslig hud
28 kr (56 kr / l)

Leverans till 12. oktober

ALPEKO Diskmedel Citron

ALPEKO Diskmedel Citron, 3 l

  • För diskmaskinen
  • Hypoallergenisk
  • Med doft av citron
356 kr (119 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco BLU Maskindiskmedel Lime

eco BLU Maskindiskmedel Lime, 500 ml

  • Koncentrat
  • Räcker för ca 25 sköljningar
  • Med citrusdoft
67 kr (134 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Diskmaskinsmedel Flytande

TEA Natura Diskmaskinsmedel Flytande, 1 l

  • Mycket effektiv
  • Fri från ljusmedel
  • Utan klor
135 kr (135 kr / l)

Leverans till 09. oktober

officina naturae Diskmaskingel

officina naturae Diskmaskingel, 500 ml

  • Snabbt upplösande gel
  • Lämplig för korta program
  • Effektivt även vid låga sköljtemperaturer
84 kr (168 kr / l)

Leverans till 12. oktober

eco & mio All In One Diskmedel

eco & mio All In One Diskmedel, 3 kg + Ecobox

  • Biologiskt nedbrytbart
  • Inga ränder
  • Får glasögonen att glänsa
365 kr 386 kr (122 kr / kg)

Leverans till 28. oktober