Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Baby Unscented, 240 ml

Extra skonsam rengöring - perfekt för känslig hud

171 kr

(713 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 240 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper, särskilt känslig hud
  • Utan doftämnen eller eteriska oljor
  • För ansikte, kropp, hår & mer
  • Extra mild & mångsidig

Ofta köpt tillsammans med Sonett Flytande Tvättmedel Sensitive, 2 l

Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Baby Unscented, 240 ml 171 kr (713 kr / l)
Sonett Flytande Tvättmedel Sensitive, 2 l 135 kr (68 kr / l)
Totalpris: 306 kr
Beskrivning

Den oparfymerade och milda 18in1 Pure Castile Magic Soap Baby Unscented ger en extra skonsam rengöring för särskilt känslig hud. Den helt växtbaserade sammansättningen av ekologiska växtoljor, med en särskilt hög andel ekologisk olivolja, är mild och möjliggör daglig hygien utan besvär orsakade av doftämnen. Det gör denna flytande tvål till en mångsidig produkt för hela familjen.

Användning: Häll 2-3 droppar i handen, löddra lätt, njut av det sammetslena skummet och skölj sedan noggrant.

Artikelnr.: XDK-DRBE-DOLBA08
Innehåll: 240 ml
EAN: 018787810323
Varumärke: Dr. Bronner's
Produkttyper: flytande tvålar, Kroppsvård & hygien
Doftnoter: Doftneutral
Egenskaper: Vegansk, Biologiskt nedbrytbar
Konsistens: Flytande
Certifikat: BDIH, EWG, fair for life, NaTrue, Vegan Society
Lagringsmeddelande: Kühl, trocken & lichtgeschützt lagern
Produktegenskap: Lämplig för allergiker, Biologiskt nedbrytbar, Fri från eteriska oljor, Fri från genteknik, Påfyllningsbar, Oparfymerad, Vegansk, Refill - Påfyllningspaket
Ingredienser (INCI)

Aqua, Potassium Cocoate[2], Potassium Palm Kernelate[2], Potassium Olivate[2], Glycerin[1], Potassium Hempate[1], Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil[1], Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E)

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau und Fair-Trade zertifiziert
Information & möjliga tillämpningar
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Bronner's 18in1 Pure Castile Magic Soap Baby Unscented

5 kundrecensioner i alla språk

4,8 av 5 stjärnor
5 stjärnor
5 (83%)
4 stjärnor
1 (16%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

6 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 5 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder