ecolunes Diskmedel Oparfymerat, 500 ml

För ett fläckfritt resultat

71 kr

(142 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Skonsam mot händerna
  • Praktisk pumpflaska
  • Fri från färgämnen & parabener

Ofta köpt tillsammans med method Köksstädare Clementine, 828 ml

ecolunes Diskmedel Oparfymerat, 500 ml 71 kr (142 kr / l)
method Köksstädare Clementine, 828 ml 71 kr (86 kr / l)
Totalpris: 142 kr
Beskrivning

Detta diskmedel rengör noggrant och effektivt med hjälp av växtbaserade rengöringsingredienser. Även envisa fett- och matrester löses upp effektivt, samtidigt som den milda formulan är skonsam mot händerna. Den kraftfulla formulan passar perfekt för daglig användning. Tack vare den praktiska pumpflaskan är diskmedlet enkelt att dosera.

Användning:
Applicera en liten mängd på en fuktig svamp eller i diskvattnet, diska och skölj noggrant. Ej avsett för diskmaskin.

Artikelnr.: ELU-E0254
Innehåll: 500 ml
EAN: 8681980090254
Varumärke: ecolunes
Produkttyper: Handspülmittel
Doftnoter: Doftneutral
Egenskaper: Vegansk, Fri från doftämnen
Konsistens: Flytande
Certifikat: ICEA, Vegan Society
Tillämpningsområde: Geschirr, Küche
Produktegenskap: Fri från doftämnen, Fri från färgämnen, Fri från formaldehyd, Fri från parabener, Vegansk, Fri från etylalkohol
Sammansättning

5 % - < 15 % Anionische Tenside, < 5 % Nichtionische Tenside, Amphotere Tenside, Kaliumsorbat

Säkerhets- och varningsanvisningar
  • shop.shopwawiproductcertificate.hazard_pict.GHS07

Signalord: Varning

Säkerhetsanvisningar:

  • P101 - Ha förpackningen och ettiketen till hands om du måste söka läkarvård.
  • P102 - Förvaras oåtkomligt för barn.
  • P264 Tvätta grundligt med mycket vatten efter användning.
  • P280 - Använd skyddshandskar/skyddskläder/ögonskydd/ansiktskydd.
  • P305+P351+P338 - VID KONTAKT MED ÖGONEN: Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Ta ur eventuella kontaktlinser omdet går lätt. Forsätt att skölja.
  • P337+P313 - Vid bestående ögonirritation: Sök läkarhjälp.

Varningsanvisningar:

  • H319 - Orsakar allvarlig ögonirritation.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ecolunes Kft. , Lágymányosi u. 12, 1111, Budapest, Ungern, ecolunes.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för ecolunes Diskmedel Oparfymerat

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder