ecolunes

Allt från leksaksrengöringsmedel och tvättmedel för barnkläder till hushållsrengöringsmedel

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Priser Tvättyp Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

ecolunes: 14 artiklar

ecolunes WC-rengöringsgel

ecolunes WC-​rengöringsgel, 500 ml

  • För envis smuts
  • Fri från färgämnen & parabener
  • Helt växtbaserad formula
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Tvättmedel Oparfymerad

ecolunes Baby Tvättmedel Oparfymerad, 2 l

  • För babytvätt, vittvätt & kulörtvätt
  • Vegansk formula
  • För 15 °C - 60 °C
155 kr (78 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Baby Sköljmedel

ecolunes Baby Sköljmedel, Lavendel (1 l)

  • För babytvätt
  • Fri från parabener
  • För 15 °C - 60 °C
81 kr (81 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Tvättmedel Oparfymerat

ecolunes Tvättmedel Oparfymerat, 1 l

  • För vittvätt & kulörtvätt
  • Vegansk formula
  • För 15 °C - 90 °C
99 kr (99 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Baby Tvättmedel

ecolunes Baby Tvättmedel, Lavendel (1 l)

  • För babytvätt, vittvätt & kulörtvätt
  • Fri från färgämnen & parabener
  • För 15 °C - 60 °C
115 kr (115 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Sköljmedel Oparfymerat

ecolunes Sköljmedel Oparfymerat, 1 l

  • För vittvätt & kulörtvätt
  • Fri från färgämnen
  • För 15 °C - 60 °C
81 kr (81 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Allrengöring Oparfymerad

ecolunes Allrengöring Oparfymerad, 500 ml

  • Vegansk & utan färgämnen
  • För daglig rengöring
  • Passar många olika ytor
78 kr (156 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Frukt- & Grönsakstvätt Oparfymerad

ecolunes Baby Frukt-​ & Grönsakstvätt Oparfymerad, 500 ml

  • Vegansk formula
  • Naturliga ingredienser
  • Smak- & doftneutral
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Fläckborttagare Oparfymerad

ecolunes Baby Fläckborttagare Oparfymerad, 300 ml

  • För babytvätt
  • Kraftfull formula
  • Fri från färgämnen & parabener
65 kr (217 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Badrumsrengöring Mousse

ecolunes Badrumsrengöring Mousse, 500 ml

  • För hela badrummet
  • Tar bort smuts & kalk
  • Fri från parabener
85 kr (170 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Diskmedel för Nappflaskor & Disk

ecolunes Diskmedel för Nappflaskor & Disk, 500 ml

  • Skonsam mot huden
  • Utan parfym
  • Vegansk formula
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Fläckborttagare Oparfymerad

ecolunes Fläckborttagare Oparfymerad, 500 ml

  • För all tvätt
  • Fri från parabener
  • För 15 °C - 90 °C
78 kr (156 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Diskmedel Oparfymerat

ecolunes Diskmedel Oparfymerat, 500 ml

  • Skonsam mot händerna
  • Praktisk pumpflaska
  • Fri från färgämnen & parabener
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Leksaks- & Ytrengöring Oparfymerad

ecolunes Baby Leksaks-​ & Ytrengöring Oparfymerad, 300 ml

  • För alla ytor
  • Fri från etylalkohol
  • Enkel att använda
65 kr (217 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes erbjuder veganska rengöringsprodukter för babyartiklar och hushållet. Sortimentet omfattar bland annat rengöringsmedel för babyleksaker, tvättmedel för babykläder samt hushållsrengöringsmedel baserade på växtbaserade, biologiskt nedbrytbara ingredienser.