Skonsam rengöring för babyprodukter från ecolunes

Växtbaserade rengöringsmedel för hygienisk rengöring av babyartiklar och textilier

Filtrera och sortera

Priser Tvättyp Märken Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

Baby: 7 artiklar

ecolunes Baby Tvättmedel Oparfymerad

ecolunes Baby Tvättmedel Oparfymerad, 2 l

  • För babytvätt, vittvätt & kulörtvätt
  • Vegansk formula
  • För 15 °C - 60 °C
155 kr (78 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Baby Sköljmedel

ecolunes Baby Sköljmedel, Lavendel (1 l)

  • För babytvätt
  • Fri från parabener
  • För 15 °C - 60 °C
81 kr (81 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Baby Tvättmedel

ecolunes Baby Tvättmedel, Lavendel (1 l)

  • För babytvätt, vittvätt & kulörtvätt
  • Fri från färgämnen & parabener
  • För 15 °C - 60 °C
115 kr (115 kr / l)

Leverans till 07. oktober

ecolunes Baby Frukt- & Grönsakstvätt Oparfymerad

ecolunes Baby Frukt-​ & Grönsakstvätt Oparfymerad, 500 ml

  • Vegansk formula
  • Naturliga ingredienser
  • Smak- & doftneutral
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Fläckborttagare Oparfymerad

ecolunes Baby Fläckborttagare Oparfymerad, 300 ml

  • För babytvätt
  • Kraftfull formula
  • Fri från färgämnen & parabener
65 kr (217 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Diskmedel för Nappflaskor & Disk

ecolunes Diskmedel för Nappflaskor & Disk, 500 ml

  • Skonsam mot huden
  • Utan parfym
  • Vegansk formula
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Leksaks- & Ytrengöring Oparfymerad

ecolunes Baby Leksaks-​ & Ytrengöring Oparfymerad, 300 ml

  • För alla ytor
  • Fri från etylalkohol
  • Enkel att använda
65 kr (217 kr / l)

Leverans till 08. oktober