Frosch Dusch- & Badrumsrengöring Vinsyra, 500 ml

Rengör effektivt och lämnar en friskt fruktig doft

44 kr 49 kr -10%

(88 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För hela badrummet
  • Tar bort kalk, smuts & vattenfläckar
  • Med växtbaserade tensider

Ofta köpt tillsammans med Frosch Toalettrengöringsmedel Hallonvinäger, 750 ml

Frosch Dusch- & Badrumsrengöring Vinsyra, 500 ml 44 kr (88 kr / l)
Frosch Toalettrengöringsmedel Hallonvinäger, 750 ml 42 kr (56 kr / l)
Totalpris: 86 kr
Beskrivning

Denna kraftfulla rengöring med naturlig vinsyra tar bort smuts, tvålrester, vattenfläckar och kalkavlagringar och passar särskilt bra för användning i badrummet. Formulan kan även användas utan problem på tåliga plaster, akryl och akrylglas.

Användning:

  • Vrid munstycket för att öppna.
  • Spraya rengöringen på ytan som ska rengöras och låt verka en kort stund.
  • Torka sedan rent med en fuktig trasa och eftertorka med en torr trasa.

Tips: Med rätt dosering hålls energi- och vattenförbrukningen så låg som möjligt samtidigt som vattenföroreningar minskas.

Artikelnr.: FR-1517369
Innehåll: 500 ml
EAN: 9001531973697
Varumärke: Frosch
Produkttyper: Badrumsrengöring
Doftnoter: Frisch, Fruchtig
Egenskaper: Vegansk
Konsistens: Flytande
Tillämpningsområde: Bad
Produktegenskap: Fri från EDTA, Fri från formaldehyd, Fri från mikroplaster, Vegansk
Rengöringseffekt: Mot kalk, Gegen Schmutz, Gegen Wasserflecken, Gegen Seifenablagerungen
Sammansättning

< 5 % Anionische Tenside, Duftstoffe, Weinsäure

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Werner & Mertz GmbH & Co. KG, Neualmerstraße 13, 5400, Hallein, Tyskland, www.frosch.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Frosch Dusch- & Badrumsrengöring Vinsyra

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension