Frosch Vårdtvål Refill, Aloe Vera (500 ml)

Fri från mikroplast och EDTA

42 kr

(84 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Doft: Aloe Vera

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 100 % återvinningsbar
  • Vegansk formulering
  • Rengör skonsamt

Ofta köpt tillsammans med Frosch Aloe Vera Sensitive Tvättmedel, 5 Liter

Frosch Vårdtvål Refill, Aloe Vera (500 ml) 42 kr (84 kr / l)
Frosch Aloe Vera Sensitive Tvättmedel, 5 Liter 342 kr (68 kr / l)
Totalpris: 384 kr
Beskrivning

Med denna vårdtvålpåfyllningspåse från Frosch kan du inte bara fylla på din handtvål utan även spara på förpackningsavfall!
Påfyllningspåsen är 100 % återvinningsbar och skapar mindre avfall än att köpa en ny tvålautomat i plast.

Handtvålen är 5,5 pH hudneutral och vegansk. Den möjliggör en grundlig men ändå skonsam rengöring och har fuktgivande ingredienser som stödjer hudens naturliga skyddande syramantel. Formuleringen är helt fri från mikroplaster, parabener och EDTA.

Artikelnr.: FR-116744
Innehåll: 500 ml
EAN: 4001499967443
Varumärke: Frosch
Produkttyper: flytande tvålar, Kroppsvård & hygien
Egenskaper: Vegansk
Konsistens: Flytande
Produktegenskap: Fri från EDTA, Fri från parabener, Fri från mikroplaster, pH-neutralt, Vegansk
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Coco Glucoside, Aloe Barbensis, Citric Acid, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Glycol Distearate, Parfum, CI 47005, CI 42051

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Werner & Mertz GmbH & Co. KG, Neualmerstraße 13, 5400, Hallein, Tyskland, www.frosch.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Frosch Vårdtvål Refill

3 kundrecensioner i alla språk

3,5 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (33%)
4 stjärnor
2 (33%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
1 (16%)
1 Stjärnor
1 (16%)

6 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 3 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder