Tvätt- och rengöringsmedel från greenatural

Ekologiskt och dermatologiskt testad

Filtrera och sortera

Priser Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt
Filter

Rengöring: 13 artiklar

greenatural Citronsyra

greenatural Citronsyra, 500 g

  • Mångsidig användning
  • Naturlig mjukgörare
  • Stark mot kalkavlagringar
85 kr 95 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

greenatural Golvrengöringsmedel Tea Tree & Lavender

greenatural Golvrengöringsmedel Tea Tree & Lavender, 500 ml

  • Ekobio-koncentrat
  • Med vegetabiliska tensider
  • Behaglig doft av eteriska oljor
51 kr 57 kr (102 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Avfettningsmedel

greenatural Avfettningsmedel, Refill 500 ml

  • Hög fettborttagningsförmåga
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Med tea tree- & citronolja
40 kr 45 kr (80 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Multifunktionsrengöringsmedel med Aktivt Syre

greenatural Multifunktionsrengöringsmedel med Aktivt Syre, 500 ml

  • Universellt tillämpbar
  • Hög rengöringskraft
  • Biologiskt nedbrytbar
43 kr 48 kr (86 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural WC-gel Eco

greenatural WC-​gel Eco, 500 ml

  • Fräsch doft
  • Utan syntetiska dofter & färgämnen
  • Lämplig för daglig rengöring
51 kr 57 kr (102 kr / l)

Leverans till 12. oktober

2in1 Badrumsrengöringsmedel Mousse & Spray

greenatural 2in1 Badrumsrengöringsmedel Mousse & Spray, 500 ml

  • Stark mot kalk och smuts
  • Intensivt rengörande
  • Luktar mint och tea tree
58 kr 65 kr (116 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Universal golv- och ytrengöringsmedel

greenatural Universal golv-​ och ytrengöringsmedel, 500 ml

  • Hög rengöringseffekt
  • Extremt produktivt
  • Med växtbaserade ytaktiva ämnen
43 kr 48 kr (86 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Rengöringsmedel för Glas & Speglar

greenatural Rengöringsmedel för Glas & Speglar, 500 ml

  • Utan syntetiska ingredienser
  • Med citrusdoft
  • Testad för nickel, krom och kobolt
43 kr 48 kr (86 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Rengöringsspray för smartphones och surfplattor

greenatural Rengöringsspray för smartphones och surfplattor, 50 ml

  • Med växtbaserade ytaktiva ämnen
  • För smartphones, surfplattor och skärmar
  • För hygieniskt rena ytor
81 kr 91 kr (1 620 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Rengöringsspray för glasögon

greenatural Rengöringsspray för glasögon, 50 ml

  • Tar bort fingeravtryck och smuts
  • Med växtbaserade ytaktiva ämnen
  • Mild och effektiv
81 kr 91 kr (1 620 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Kalkstensborttagare Eukalyptus - Eco Bio

greenatural Kalkstensborttagare Eukalyptus -​ Eco Bio, 500 ml

  • Tar bort smuts & beläggningar
  • ICEA-certifikat
  • Vegansk
49 kr 55 kr (98 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Kaffemaskin Avkalkningsmedel Eco

greenatural Kaffemaskin Avkalkningsmedel Eco, 250 ml

  • 100% biologiskt nedbrytbar
  • Förlänger livslängden på enheter
  • Utan ämnen av animaliskt ursprung
75 kr 84 kr (300 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Bio-fox Universalrengöring

greenatural Bio-​fox Universalrengöring, 300 g

  • För kök, badrum, bestick & mer
  • Avlägsnar envis smuts 6 kalkavlagringar
  • Vegansk & biologiskt nedbrytbar
217 kr 242 kr (723 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Rengörings- och rengöringsprodukter från den italienska tillverkaren greenatural är effektiva och koncentrerade produkter som är biologiskt nedbrytbara. Ingredienserna kommer från förnybara, växtbaserade källor och är mycket skonsamma mot huden.