pandoo - Lev ditt liv hållbart

Zero-Waste-alternativ som inte skapar avfall och som är tillverkade av bambu

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Priser Highlights Egenskaper Material Tillämpningsområde Rengöringseffekt
Filter

pandoo: 1 - 30 av 31 artiklar

pandoo Toalettpapper av Bambu

pandoo Toalettpapper av Bambu

  • 8 rullar à 200 ark
  • 3-lagigt
  • 100 % plastfri
85 kr

Leverans till 09. oktober

pandoo Köksrulle

pandoo Köksrulle

  • Med 20 handdukar
  • Tvättbar
  • Åeranvändbar
99 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Bambunäsdukar

pandoo Bambunäsdukar, 100 Stycken

  • 100 st
  • 3-lagers
  • Träfri och naturlig
28 kr (0 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

pandoo Matlåda i Rostfritt Stål

pandoo Matlåda i Rostfritt Stål, 800 ml

  • Material: rostfritt stål
  • Med flexibel avdelare
  • Med silikontätning
363 kr (454 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pandoo Silikonpåse

pandoo Silikonpåse, 500 ml

  • Lämplig för alla livsmedel
  • Förseglar lufttätt
  • Klarar diskmaskin och frys
115 kr (230 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pandoo Luftfräschare

pandoo Luftfräschare, 500 g

  • Naturliga aktiva ingredienser
  • Lång hållbarhet
  • Mångsidig användning
214 kr (428 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pandoo Vikbar Dricksflaska

pandoo Vikbar Dricksflaska, antracit

  • Fyllnadsmängd: 700 ml
  • Karbinhake ingår
  • Även för kolsyrade drycker
143 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Förvaringsburk

pandoo Förvaringsburk, 1.000 ml

  • Transparent design
  • Förslutningsbar lufttät
  • Enkel rengöring
115 kr (115 kr / l)

Leverans till 21. oktober

pandoo Tvålfat i Bambu

pandoo Tvålfat i Bambu

  • Med räfflad botten
  • Avrundade hörn
  • Tillåter fullständig torkning
99 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Tvålbox Aluminium

pandoo Tvålbox Aluminium

  • Praktiskt för resor
  • Med avtagbar droppbricka
  • Lättviktigt material
143 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Bakmatta av Silikon

pandoo Bakmatta av Silikon, 1 st.

  • Ugnssäker
  • Lätt att rengöra
  • Återanvändbar
128 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Termomugg Bambu & Rostfritt Stål

pandoo Termomugg Bambu & Rostfritt Stål, 480 ml

  • För varma och kalla drycker
  • Med te-sil
  • Tillverkad av rostfritt stål
298 kr 314 kr (621 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pandoo Kokosnöt Set

pandoo Kokosnöt Set

  • 2 x skedar
  • 2 x skålar
  • Vackra naturprodukter
228 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Silikonlock

pandoo Silikonlock, Vit (6 Stycken)

  • 6 olika diametrar
  • Lång hållbarhet
  • Tillverkad av livsmedelssäkert silikon
115 kr (19 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

pandoo Förvaringsburk för Kryddor

pandoo Förvaringsburk för Kryddor, 160 ml

  • Material av hög kvalitet
  • Aromatät låsbar
  • Kapacitet: 160 g
57 kr (356 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pandoo Dricksflaska Isolerad

pandoo Dricksflaska Isolerad, 750 ml

  • 100 % fri från plast
  • Läcksäker
  • Håller temperaturen
314 kr (419 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pandoo Kaffemugg i Bambu & Rostfritt Stål

pandoo Kaffemugg i Bambu & Rostfritt Stål

  • Varje bit är unik
  • Naturlig design
  • Dubbelväggig
229 kr 242 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Frukt- & Grönsaksnät

pandoo Frukt-​ & Grönsaksnät, Set med 6 + brödpåse

  • Material: bomull
  • Praktiska storlekar
  • Plastfritt alternativ
257 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Disktrasa

pandoo Disktrasa, 3 Stycken

  • Tillverkad av cellulosa & bomull
  • Innehåll: 3 delar
  • Storlek: 16 x 0,6 x 17 cm
42 kr (14 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

pandoo Grillpinnar i Bambu

pandoo Grillpinnar i Bambu, 30 Stycken

  • Material: 100 % bambu
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Mångsidig
37 kr 39 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

pandoo Resebestickset

pandoo Resebestickset

  • Naturliga material
  • Med praktisk väska
  • Kan återanvändas
186 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Skursvamp

pandoo Skursvamp, 3 Stycken

  • Tillverkad av sisalfibrer
  • Innehåll: 3 stycken
  • Storlek: 9,5 x 2,5 x 15 cm
28 kr (9 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

pandoo Kryddset Resa

pandoo Kryddset Resa

  • Med 5 kryddfack
  • Förseglar arom och lufttät
  • Mått: 1" x 5,5".
186 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Engångssugrör av Bambu

pandoo Engångssugrör av Bambu, 200 Stycken

  • Material: Bambu & växtstärkelse
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Längd: 21 cm
287 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

pandoo Resekryddset Inkl. kryddor

pandoo Resekryddset Inkl. kryddor

  • Med praktiskt spridningsfäste
  • Praktiskt för resan
  • Inkl. 5 kryddor
287 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Startpaket med Bivaxdukar

pandoo Startpaket med Bivaxdukar

  • 3 olika storlekar
  • Kan användas i upp till 12 månader
  • Kan formas efter önskemål
257 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Dricksflaska Inte Isolerad

pandoo Dricksflaska Inte Isolerad, 750 ml

  • Tillverkad av rostfritt stål
  • Med silikontätning
  • Lite vikt
244 kr 257 kr (325 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pandoo Hushållssvamp

pandoo Hushållssvamp

  • För disk & ömtåliga ytor
  • Låg lukt & snabbtorkande
  • Hållbar & tvättbar
42 kr

Leverans till 12. oktober

pandoo Återanvändbara Sugrör av Bambu 20 cm

pandoo Återanvändbara Sugrör av Bambu 20 cm, 12 Stycken

  • Biologiskt nedbrytbar
  • Varje del är unik
  • Längd: 20 cm
135 kr 143 kr (11 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Återanvändbara Cocktailsugrör i Bambu 14 cm

pandoo Återanvändbara Cocktailsugrör i Bambu 14 cm, 12 Stycken

  • Material: 100% bambu
  • Med rengöringsborste
  • Längd: 14 cm
128 kr 135 kr (11 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Hos pandoo hittar du många smarta produkter för ett miljövänligt sätt att leva! Särskilt vardagsprodukter orsakar ofta mycket avfall och förbrukar värdefulla resurser,. Därför erbjuder pandoo hållbara alternativ till konventionella vardagsprodukter! Vid utveckling av återvinningsbara, plast- och träfria produkter förlitar sig pandoo på bambu, en naturlig råvara som växer tillbaka snabbt och använder mindre vatten än trä under odlingen.
Därmed strävar pandoo efter målet att minska plastavfallet och motverka avskogning – och om du dessutom förlitar dig på de miljövänliga alternativen kan du enkelt göra en värdefull insats!