Vegansk fläckborttagare

Fläcksalter, fläckgeler och fläcksprayer

Filtrera och sortera

Priser Tvättyp Märken Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

Fläckbortagare: 27 artiklar

sodasan Fläck-Gel

sodasan Fläck-​Gel, 200 ml

  • Med organisk växtbaserad tvål
  • Inga färgämnen eller konserveringsmedel
  • Enkel hantering tack vare borsthuvudet
37 kr 42 kr (185 kr / l)

Leverans till 13. oktober

biolù Pulver för Fläckborttagning

biolù Pulver för Fläckborttagning, 1,10 kg

  • Tar bort envisa fläckar
  • Med aktivt syre
  • Även lämplig för desinfektion
76 kr 85 kr (69 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonett Spray för Fläckar

Sonett Spray för Fläckar, 100 ml

  • Med ekologiskt panamarind-extrakt
  • Mot fläckar från frukt, kakao, fett
  • 100% biologiskt nedbrytbar
37 kr 42 kr (370 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Frosch Citrusfläckig Dvärg

Frosch Citrusfläckig Dvärg, 75 ml

  • För färgad & vit tvätt
  • Stark mot fettfläckar
  • Färgvänlig & vegan
30 kr 34 kr (400 kr / l)

Leverans till 13. oktober

ATTITUDE Baby Fläckborttagare Doftfri

ATTITUDE Baby Fläckborttagare Doftfri, 800 ml

  • Hypoallergen
  • Doftfri
  • För färgad och vit tvätt
95 kr 106 kr (119 kr / l)

Leverans till 22. oktober

AlmaWin Tvättförstärkare

AlmaWin Tvättförstärkare, 240 g

  • Perfekt för hårt smutsad tvätt
  • Från 20 °C tvättemperatur
  • Tar bort envisa fläckar
59 kr 66 kr (246 kr / kg)

Leverans till 21. oktober

ATTITUDE Fläckborttagare

ATTITUDE Fläckborttagare, 800 ml

  • allergivänlig
  • fri från klor
  • bionedbrytbar
86 kr 96 kr (108 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Klar Fläckborttagningssalt

Klar Fläckborttagningssalt, 400 g

  • Dermatologiskt testad
  • Effektiv från 30°C
  • Vegan
48 kr 54 kr (120 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

planet pure Fläckborttagare Apelsin

planet pure Fläckborttagare Apelsin, 100 ml

  • För vittvätt & kulörtvätt
  • Mot fettfläckar & mycket mer
  • Behaglig doft
35 kr 39 kr (350 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Frosch Fläck & Förtvättspray som Galltvål

Frosch Fläck & Förtvättspray som Galltvål, 500 ml

  • För färgad & vit tvätt
  • Praktisk spray
  • För fläckar som innehåller enzymer & proteiner
55 kr 62 kr (110 kr / l)

Leverans till 13. oktober

beltrán Black Soap

beltrán Black Soap, 500 g

  • 100 % naturligt växtbaserat
  • Stark mot fläckar, skonsam mot miljön
  • Mångsidig för hem, tvätt & trädgård
44 kr 49 kr (88 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

biolù Fläckborttagningsmedel för Textilier

biolù Fläckborttagningsmedel för Textilier, 1 l

  • Hög upplösningsförmåga för smuts
  • På vegetabilisk basis
  • Hudvänlig formulering
89 kr 99 kr (89 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Aktivt Syre Fläcksdvärg

Frosch Aktivt Syre Fläcksdvärg, 75 ml

  • För vit & färgad tvätt
  • Tar bort blekbara fläckar
  • Vegansk
30 kr 34 kr (400 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Frosch Galltvål Fläckdvärg

Frosch Galltvål Fläckdvärg, 75 ml

  • För färgad & vit tvätt
  • Färgvänlig formulering
  • Vegansk
30 kr 34 kr (400 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Ulrich natürlich Fläckborttagningsmedel

Ulrich natürlich Fläckborttagningsmedel, 900 g

  • För ren tvätt
  • För förbehandling & blekning
  • Vegansk
120 kr 134 kr (133 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tadé Lerpulver

Tadé Lerpulver, 200 g

  • Neutraliserar lukter
  • Perfekt för fläckborttagning
  • Särskilt absorberande
59 kr 66 kr (295 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

pierpaoli ekos Fläckborttagningsmedel för Textilier

pierpaoli ekos Fläckborttagningsmedel för Textilier, 500 ml

  • Perfekt för förbehandling
  • Med aktivt syre
  • Doft av mint och eukalyptus
51 kr 57 kr (102 kr / l)

Leverans till 13. oktober

biobel Fläckborttagningsmedel

biobel Fläckborttagningsmedel, 750 ml

  • Mycket effektiv mot fett
  • Effektiv och lätt att använda
  • Vegansk
58 kr 65 kr (77 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Fläckborttagningsmedel med Panamarindextrakt

Ulrich natürlich Fläckborttagningsmedel med Panamarindextrakt, 250 ml

  • Effektiv mot fläckar
  • Mångsidig användning
  • Vegansk
163 kr 182 kr (652 kr / l)

Leverans till 13. oktober

bluu Fläcktvål - Stick

bluu Fläcktvål -​ Stick

  • För alla textilier
  • Växtbaserade ingredienser
  • Utan plast & kemikalier
88 kr 98 kr

Leverans till 13. oktober

ecolunes Baby Fläckborttagare Oparfymerad

ecolunes Baby Fläckborttagare Oparfymerad, 300 ml

  • För babytvätt
  • Kraftfull formula
  • Fri från färgämnen & parabener
58 kr 65 kr (193 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Okay Fläckborttagare Bossy Chick

Okay Fläckborttagare Bossy Chick, 250 ml

  • För textilier
  • Mångsidig
  • Hög smutslösande effekt
100 kr 112 kr (400 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Fläckpulver

planet pure Fläckpulver, 450 g

  • För kulör- & vittvätt
  • Som komplement till bastvättmedel
  • Mot kaffe-, gräs- & fruktfläckar
83 kr 93 kr (184 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

TEA Natura Fläckborttagare

TEA Natura Fläckborttagare, 500 g

  • Utan blekmedel
  • För färgglad & vit tvätt
  • Med aktivt syre
81 kr 91 kr (162 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

ecolunes Fläckborttagare Oparfymerad

ecolunes Fläckborttagare Oparfymerad, 500 ml

  • För all tvätt
  • Fri från parabener
  • För 15 °C - 90 °C
70 kr 78 kr (140 kr / l)

Leverans till 13. oktober

purenn Universell Fläckborttagare

purenn Universell Fläckborttagare, 500 ml

  • För olika hushållsfläckar
  • Enkel & universell användning
  • Hud- & djurvänlig
72 kr 80 kr (144 kr / l)

Leverans till 13. oktober

ooohne Fläckborttagningstvål

ooohne Fläckborttagningstvål, 70 g

  • För bomull, blandade tyger & linne
  • För förbehandling
  • Vegansk formula
70 kr 78 kr (1 000 kr / kg)

Leverans till 13. oktober