Veganskt ekologiskt sköljmedel

För fluffig, mjuk och väldoftande tvätt

Filtrera och sortera

Priser Highlights Tvättyp Märken Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Tvätttemperatur
Filter

Sköljmedel: 1 - 30 av 40 artiklar

Sonett Tvättsköljmedel

Sonett Tvättsköljmedel , 1 l

  • Doftfri & utan eteriska oljor
  • Fräschar upp färger och jämnar ut fibrerna
  • Tar bort tvättmedelsrester
62 kr (62 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel

Ecover Sköljmedel Apple Blossom & Mandel, 750 ml

  • Ger extra mjuk tvätt
  • Växtbaserade ingredienser
  • Mild, blommig doft
55 kr (73 kr / l)

Leverans till 12. oktober

ATTITUDE Baby Sköljmedel Päronektar

ATTITUDE Baby Sköljmedel Päronektar, 1 l

  • Lugnande doft
  • Allergivänlig
  • Växtbaserad
117 kr (117 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Frosch Zero Sensitiv Sköljmedel

Frosch Zero Sensitiv Sköljmedel, 750 ml

  • Utan färgämnen & parfym
  • Med närande urea
  • Med en fin doft
36 kr 46 kr (48 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover ZERO Sköljmedel

Ecover ZERO Sköljmedel, 1 l

  • För kulörtvätt, handtvätt, vittvätt & ull
  • Passar känslig hud
  • Fri från parfym & färgämnen
71 kr (71 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Ecover Sköljmedel Gardenia & Vanilj

Ecover Sköljmedel Gardenia & Vanilj, 750 ml

  • Biologiskt nedbrytbara ingredienser
  • Skyddar textilfibrerna
  • Underbar friskhetseffekt
55 kr (73 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ecover Sköljmedel Rose & Bergamott

Ecover Sköljmedel Rose & Bergamott, 750 ml

  • Med koncentrerad formula med sojalecitin
  • Med rapsolja från europeisk odling
  • För 30 tvättar
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

sodasan Sköljmedel

sodasan Sköljmedel, Lavendel (750 ml)

  • Utan färgämnen och konserveringsmedel
  • Naturlig doft tack vare rena eteriska organiska oljor
  • Lämplig för alla typer av fibrer
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

officina naturae Sköljmedel

officina naturae Sköljmedel, 4 l

  • Särskilt hudvänlig
  • Snabbt och helt biologiskt nedbrytbar
  • Med rena eteriska oljor
220 kr (55 kr / l)

Leverans till 09. oktober

3in1 Tvättparfym & Sköljmedelskoncentrat "Fairy Baby"

herbow 3in1 Tvättparfym & Sköljmedelskoncentrat "Fairy Baby", 200 ml

  • För ca. 40 tvättar
  • 100 % växtbaserade tensider
  • Med kamomildoft
76 kr (380 kr / l)

Leverans till 12. oktober

ATTITUDE Sköljmedel Vildblommor

ATTITUDE Sköljmedel Vildblommor, 1 l

  • Verksam
  • Hypoallergen
  • Biologiskt nedbrytbar
117 kr (117 kr / l)

Leverans till 09. oktober

sodasan Doft & Vårdbalsam

sodasan Doft & Vårdbalsam, 750 ml

  • Fibervård med organisk aloe vera
  • För personer med känslig hud
  • Naturlig doft tack vare rena eteriska oljor
60 kr (80 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Hygieniskt Sköljmedel för Tyger

Frosch Hygieniskt Sköljmedel för Tyger, Lavendel (900 ml)

  • För kulörtvätt & vit tvätt
  • Skyddar textilfibrerna
  • Hypoallergen formula
42 kr (47 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Sensitiv Sköljmedel för Textilier

Frosch Sensitiv Sköljmedel för Textilier, Bomullsblomma (900 ml)

  • För kulörtvätt & vit tvätt
  • Skyddar textilfibrerna
  • Hypoallergen formula
42 kr (47 kr / l)

Leverans till 12. oktober

AlmaWin Sköljmedel Lavendel

AlmaWin Sköljmedel Lavendel, 750 ml

  • Mycket bra hudtolerans
  • Dermatologiskt framgångsrikt testad
  • Bionedbrytbart koncentrat
48 kr (64 kr / l)

Leverans till 12. oktober

3in1 Tvättmedelsparfymkoncentrat "Radiant Sun"

herbow 3in1 Tvättmedelsparfymkoncentrat "Radiant Sun", 200 ml

  • För ca. 40 tvättar
  • Antistatisk effekt
  • Mango- & hödoft
76 kr (380 kr / l)

Leverans till 12. oktober

herbow 3in1 Tvättparfymkoncentrat "White Love"

herbow 3in1 Tvättparfymkoncentrat "White Love", 200 ml

  • För ca 40 tvättar
  • Naturlig formula
  • Doft av hibiskus & hö
76 kr (380 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Mineral Sköljmedel

TEA Natura Mineral Sköljmedel, 750 g

  • För hand- & maskintvätt
  • Med bentonit från vulkanisk aska
  • Perfekt för allergiker
99 kr (132 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ATTITUDE Sköljmedel Citronskal

ATTITUDE Sköljmedel Citronskal, 2 l

  • Utan färgämnen
  • Allergivänliga
  • CO₂-neutral produktion
186 kr (93 kr / l)

Leverans till 09. oktober

officina naturae Sköljmedel

officina naturae Sköljmedel, 1 l

  • växtbaserad & naturlig
  • Skonsam mot fibrerna
  • Löser kalk
77 kr (77 kr / l)

Leverans till 09. oktober

ALPEKO Sköljmedel Marseille

ALPEKO Sköljmedel Marseille, 500 ml

  • För alla textilier & färger
  • Örtformulering
  • Biologiskt nedbrytbar
77 kr (154 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Baby Tvättmjuk

Frosch Baby Tvättmjuk, 750 ml

  • För 30 tvättar
  • Utan färgämnen
  • Milda dofter
42 kr (56 kr / l)

Leverans till 12. oktober

purenn organic family Sköljmedel Sunday Morning

purenn organic family Sköljmedel Sunday Morning, 1 l

  • För mjuk tvätt
  • Minskar statisk elektricitet
  • Med lavendel & aloe
84 kr (84 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Green Puffer Tvättdoft Jasmin

Green Puffer Tvättdoft Jasmin, 500 ml

  • Örtformel
  • Fin doft
  • För alla textilier & färger
269 kr (538 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Green Puffer Tvättdoftros

Green Puffer Tvättdoftros, 500 ml

  • Vegansk
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Neutraliserar lukter
269 kr (538 kr / l)

Leverans till 12. oktober

pierpaoli ekos Sköljmedel

pierpaoli ekos Sköljmedel, 1 l

  • För hand- och maskintvätt
  • 100 % naturlig
  • Med doft av lavendel
77 kr (77 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Green Puffer Tvättdoft Argan & Lotus

Green Puffer Tvättdoft Argan & Lotus, 500 ml

  • Biologiskt nedbrytbar
  • För alla typer av tyger
  • Blommig doft
264 kr (528 kr / l)

Leverans till 12. oktober

BIOPURO Sköljmedel Skonsam & Mjuk

BIOPURO Sköljmedel Skonsam & Mjuk, 1 l

  • Långvarig doft
  • Dermatologiskt testad
  • För vit & färgglad tvätt
90 kr (90 kr / l)

Leverans till 09. oktober

ecolunes Baby Sköljmedel

ecolunes Baby Sköljmedel, Lavendel (1 l)

  • För babytvätt
  • Fri från parabener
  • För 15 °C - 60 °C
81 kr (81 kr / l)

Leverans till 09. oktober

ALPEKO Sköljmedel Oliv

ALPEKO Sköljmedel Oliv, 500 ml

  • Hypoallergena
  • Örtformulering
  • För alla textilier
73 kr 77 kr (146 kr / l)

Leverans till 12. oktober