Veganska WC-rengörare

Ekologisk och kraftfull

Filtrera och sortera

Priser Highlights Märken Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt
Filter

WC-rengöringsmedel: 29 artiklar

Toalettrengöringsmedel Cederträ Citronella

Sonett Toalettrengöringsmedel Cederträ Citronella, 750 ml

  • 100% växtbaserad
  • Med eterisk olja av cederträ
  • Helt biologiskt nedbrytbar
49 kr (65 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes WC-Doftsten Lovely Lavender

Toilet Tapes WC-​Doftsten Lovely Lavender

  • För upp till 160 spolningar
  • Biologiskt nedbrytbar tvål
  • Frisk lavendeldoft
34 kr

Leverans till 12. oktober

Sonett Toalettrengöringsmedel Mintmyrten

Sonett Toalettrengöringsmedel Mintmyrten, 750 ml

  • Vegansk & 100% biologiskt nedbrytbar
  • Med eteriska oljor
  • Effektiv mot kalkavlagringar
49 kr (65 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch WC-Rengöring Citron

Frosch WC-​Rengöring Citron, 750 ml

  • Ny citrondoft
  • Fri från skadliga kemikalier
  • Naturbaserade aktiva ingredienser
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes Toalettdoftsten Groovy Grass

Toilet Tapes Toalettdoftsten Groovy Grass

  • Med biologiskt nedbrytbar tvål
  • För hygien och renlighet
  • Doft av nyklippt gräs
34 kr

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes Toalettdoftblock Lushy Limes

Toilet Tapes Toalettdoftblock Lushy Limes

  • För hygienisk renlighet
  • Lätt att fästa
  • Mousserande limedoft
34 kr

Leverans till 12. oktober

Urinavlagrings- & Kalkborttagare Lavendel

Frosch Urinavlagrings-​ & Kalkborttagare Lavendel, 750 ml

  • Vegansk
  • Utan mikroplast
  • Fräsch lavendeldoft
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes WC Doftsten Mystic Marine

Toilet Tapes WC Doftsten Mystic Marine

  • Lätt att applicera
  • Biologiskt nedbrytbar tvål
  • Frisk havsdoft
34 kr

Leverans till 12. oktober

Klar Wc-rengöring

Klar Wc-​rengöring, 750 ml

  • Mot kalk- och urinsten
  • Inga fosfater
  • Utan klor
48 kr (64 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure WC-rengöring Urinsten & Kalk

planet pure WC-​rengöring Urinsten & Kalk, 750 ml

  • Kraftfull formula
  • Med eteriska oljor
  • Fräsch eukalyptusdoft
45 kr (60 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes WC-Doftsten Floral Fest

Toilet Tapes WC-​Doftsten Floral Fest

  • Hygienisk fästning
  • Passar alla toaletter
  • Härligt blommig doft
34 kr

Leverans till 12. oktober

Frosch Toalettrengöringsvinäger

Frosch Toalettrengöringsvinäger, 750 ml

  • Stark mot kalk, urinavlagringar & smuts
  • Med slipande pimpstensmjöl
  • Vegansk
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

sodasan WC Kraftgel Gran

sodasan WC Kraftgel Gran, 750 ml

  • Avlägsnar kalk, urinavlagringar och smuts
  • Med naturlig citronsyra
  • Vidhäftande gel
60 kr (80 kr / l)

Leverans till 12. oktober

biolù Toalettrengöring Eco Tabs

biolù Toalettrengöring Eco Tabs, 20 Stycken

  • Tar bort även envis smuts
  • Löser upp kalk
  • Med doft av citron-mint
57 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes WC-Doftsten Dazzling Dutch

Toilet Tapes WC-​Doftsten Dazzling Dutch

  • 90 % mindre plast
  • Vegansk & utan djurförsök
  • Med blom- och mandeldoft
34 kr

Leverans till 12. oktober

Frosch Toalettrengöringsmedel Hallonvinäger

Frosch Toalettrengöringsmedel Hallonvinäger, 750 ml

  • Stark mot kalk, urinavlagringar & smuts
  • Med hallon fräschör
  • Tar bort lukt
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes WC-Doftsten Peppermint Passion

Toilet Tapes WC-​Doftsten Peppermint Passion

  • Upp till 90 % mindre plast
  • Återvinningsbar
  • Frisk mintdoft
34 kr

Leverans till 12. oktober

AlmaWin WC-rengöring Citronfrisk

AlmaWin WC-​rengöring Citronfrisk, 750 ml

  • Framgångsrikt dermatologiskt testad
  • Stark mot kalkavlagringar & urinsten
  • Alla ingredienser är biologiskt nedbrytbara
54 kr (72 kr / l)

Leverans till 12. oktober

sodasan Toalettrengöring Citrus

sodasan Toalettrengöring Citrus, 750 ml

  • Tar bort avlagringar
  • Naturlig och färsk doft
  • Med örtingredienser
55 kr (73 kr / l)

Leverans till 12. oktober

AlmaWin WC-gel

AlmaWin WC-​gel, 750 ml

  • Mycket produktiv
  • Tjock
  • Frisk pepparmynta doft
57 kr (76 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura WC och Hygienrengöring

TEA Natura WC och Hygienrengöring, 1 l

  • Bionedbrytbar
  • Utan klor
  • Hygieniskt rent
80 kr (80 kr / l)

Leverans till 09. oktober

ecolunes WC-rengöringsgel

ecolunes WC-​rengöringsgel, 500 ml

  • För envis smuts
  • Fri från färgämnen & parabener
  • Helt växtbaserad formula
71 kr (142 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Okay Flush King Toalettrengöringsmedel

Okay Flush King Toalettrengöringsmedel, 500 ml

  • Effektiv mot smuts & kalkavlagringar
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Vegansk
64 kr (128 kr / l)

Leverans till 09. oktober

purenn Toalettrengöring

purenn Toalettrengöring, Juniper & Pine buds (1 l)

  • Kraftfull mot avlagringar
  • Effektiv rengöring
  • Med eteriska oljor
88 kr 93 kr (88 kr / l)

Leverans till 09. oktober

pierpaoli ekos Toalettrengöring Mynta & Eukalyptus

pierpaoli ekos Toalettrengöring Mynta & Eukalyptus, 500 ml

  • För perfekt hygien
  • 100% naturligt
  • Med vegetabiliska ytaktiva ämnen
49 kr (98 kr / l)

Leverans till 12. oktober

farfalla Ekologisk rumsspray "WC"

farfalla Ekologisk rumsspray "WC", 75 ml

  • Intensivt effektiv
  • Med grapefrukt, cedrat, citrongräs, etc.
198 kr (2 640 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Toilet Tapes WC-Doftsten Clean Cotton

Toilet Tapes WC-​Doftsten Clean Cotton

  • Upp till 160 spolningar
  • Med biologiskt nedbrytbar tvål
  • Delikat doft av bomullsblommor
34 kr

För närvarande inte tillgänglig

BIOCLEAN WC-Rengöring

BIOCLEAN WC-​Rengöring, 750 ml

  • Tar bort kalk & smuts
  • Barnsäker förslutning
  • Vegansk
32 kr (43 kr / l)

Leverans till 05. november

YOPE Probiotic Natural WC-rengöring

YOPE Probiotic Natural WC-​rengöring, 750 ml

  • Effektiv gelformel
  • Vegansk formula
  • Eliminerar dålig lukt
128 kr (171 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig