Hushållsrengöringsmedel från Frosch

Universal- och specialtvättmedel för hela hushållet

Filtrera och sortera

Priser Highlights Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt
Filter

Rengöring: 30 artiklar

Frosch Vinäger Rengöringsmedel

Frosch Vinäger Rengöringsmedel, 1 l

  • Hög kalkupplösningsförmåga
  • Beprövad och testad aktiv ingrediens
  • Fri från skadliga tillsatser
42 kr (42 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Frosch WC-Rengöring Citron

Frosch WC-​Rengöring Citron, 750 ml

  • Ny citrondoft
  • Fri från skadliga kemikalier
  • Naturbaserade aktiva ingredienser
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Lavendel Rengöringsmedel

Frosch Lavendel Rengöringsmedel, 1 l

  • För många ytor
  • Med naturbaserade aktiva ingredienser
  • Hög biologiskt nedbrytbarhet
42 kr (42 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Frosch Rengöringsmedel med Alkohol

Frosch Rengöringsmedel med Alkohol, 500 ml

  • Stark mot fett
  • Streckfri rengöring
  • Vegansk
42 kr (84 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Neutral Rengöringsmedel

Frosch Neutral Rengöringsmedel, 1 l

  • För alla ytor
  • Utan mikroplaster
  • pH-neutral
42 kr (42 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Rengöringsmedel för tvättmaskin med citrusfrukter

Frosch Rengöringsmedel för tvättmaskin med citrusfrukter, 250 g

  • 3-i-1: Rengör, avkalkar & fräschar upp
  • Den naturliga kraften hos citronsyra
  • Skonsam mot materialet
49 kr (196 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Urinavlagrings- & Kalkborttagare Lavendel

Frosch Urinavlagrings-​ & Kalkborttagare Lavendel, 750 ml

  • Vegansk
  • Utan mikroplast
  • Fräsch lavendeldoft
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Dusch- & Badrumsrengöring Vinsyra

Frosch Dusch-​ & Badrumsrengöring Vinsyra, 500 ml

  • För hela badrummet
  • Tar bort kalk, smuts & vattenfläckar
  • Med växtbaserade tensider
49 kr (98 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Oasis Rumsfräschare

Frosch Oasis Rumsfräschare, Apelsinblomma (90 ml)

  • Underbara dofter
  • Med naturliga oljor
  • Lätt att använda
85 kr (944 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Zero Sensitiv Tvättbalsam

Frosch Zero Sensitiv Tvättbalsam, 500 ml

  • Perfekt för frekvent handtvätt
  • 100 % återvinningsbar förpackning
  • Utan färgämnen & dofter
36 kr 46 kr (72 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Fettborttagare Grapefrukt

Frosch Fettborttagare Grapefrukt, 500 ml

  • Stark mot fett & smuts
  • För avtorkningsbara ytor
  • Matrent recept
47 kr (94 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Rengöringsmedel Kök

Frosch Rengöringsmedel Kök, 300 ml

  • Ta bort smuts & lukt
  • För avtorkningsbara ytor
  • Med enbärsextrakt
57 kr (190 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Anti-kalk Hallonvinäger

Frosch Anti-​kalk Hallonvinäger, Refillpåse (950 ml)

  • Stark mot kalk & smuts
  • Perfekt för kök & badrum
  • Kort exponeringstid
51 kr (54 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Spray för Mattor & Klädsel

Frosch Spray för Mattor & Klädsel, 500 ml

  • Avlägsnar fläckar på nolltid
  • Skonsam mot färger & fibrer
  • Neutraliserar lukter
62 kr (124 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Oase Rumsfräschare Refillpaket

Frosch Oase Rumsfräschare Refillpaket, Orangenblüte (90 ml)

  • Tillverkad av naturliga oljor
  • Underbara dofter
  • Håller i 6-8 veckor
60 kr (667 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Kalkborttagningsmedel Essensvinäger

Frosch Kalkborttagningsmedel Essensvinäger, 300 ml

  • För kök & badrum
  • Med fruktvinäger
  • Även för grytor & vattenkokare
45 kr (150 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Glaskeramiskt Rengöringsmedel Citrus

Frosch Glaskeramiskt Rengöringsmedel Citrus, 300 ml

  • För induktionshällar & glaskeramikhällar
  • Mot smuts & fett
  • Med citrusolja
57 kr (190 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Toalettrengöringsvinäger

Frosch Toalettrengöringsvinäger, 750 ml

  • Stark mot kalk, urinavlagringar & smuts
  • Med slipande pimpstensmjöl
  • Vegansk
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Citrus Dusch & Badrumsrengöring

Frosch Citrus Dusch & Badrumsrengöring, 950 ml

  • Mot vattenfläckar & kalk
  • Naturliga aktiva ingredienser
  • Fräsch doft
51 kr (54 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Frosch Vårdtvål

Frosch Vårdtvål, Sensitiv (300 ml)

  • pH hudneutral formulering
  • Fri från mikroplast
  • Rengör noggrant
49 kr (163 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Multi-ytor Rengöringsmedel Apelsin

Frosch Multi-​ytor Rengöringsmedel Apelsin, 500 ml

  • Tar bort smuts
  • För avtorkningsbara ytor
  • För randfri disk
47 kr (94 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Active Soda Cleaner

Frosch Active Soda Cleaner, 950 ml

  • Med den naturliga kraften av natron / soda
  • Mångsidig
  • maten ren
51 kr (54 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Trärengöringsmedel

Frosch Trärengöringsmedel, 750 ml

  • För alla typer av trä
  • Rengör & vårdar
  • Med apelsindoft
51 kr (68 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Toalettrengöringsmedel Hallonvinäger

Frosch Toalettrengöringsmedel Hallonvinäger, 750 ml

  • Stark mot kalk, urinavlagringar & smuts
  • Med hallon fräschör
  • Tar bort lukt
47 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Lavendelhygienrengöringsmedel

Frosch Lavendelhygienrengöringsmedel, 500 ml

  • För badrum & toalett
  • Mot kalk & tvålrester
  • Underbar lavendeldoft
47 kr (94 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Vårdtvål Refill

Frosch Vårdtvål Refill, Aloe Vera (500 ml)

  • 100 % återvinningsbar
  • Vegansk formulering
  • Rengör skonsamt
42 kr (84 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Universalrengöringsmedel Orange

Frosch Universalrengöringsmedel Orange, 750 ml

  • Fräsch renhet för golv & ytor
  • Löser upp fett & smuts
  • Med apelsindoft
46 kr (61 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Baby Hygienrengöring

Frosch Baby Hygienrengöring, 500 ml

  • Perfekt för ytor
  • pH hudneutral formulering
  • Utan färgämnen & dofter
57 kr (114 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Citronskurmjölk

Frosch Citronskurmjölk, 500 ml

  • Marmorpulver mot skorpor
  • Skonsam mot rostfritt stål & keramik
  • Mikroplastfri formula
39 kr (78 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Skurmjölk

Frosch Skurmjölk, 500 ml

  • Marmorpulver med kraft mot smuts
  • Även för rostfritt stål & keramik
  • Hållbar & fri från mikroplaster
39 kr (78 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tvättmedel från Frosch är hållbart producerade och kan användas i hela hushållet. De är kraftfulla men ändå skonsamma mot huden.