TEA Natura - miljövänliga tvätt- och rengöringsmedel - tillverkade i Italien

Ekologiskt och rättvist producerade rengöringsmedel

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Priser Tvättyp Egenskaper Material Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

TEA Natura: 1 - 30 av 36 artiklar

TEA Natura Blekmedel och Tvättsoda

TEA Natura Blekmedel och Tvättsoda, 1 kg

  • För behandling av fläckar på textilier
  • Perfekt för användning som tvättläsk
  • Avger aktivt syre vid 30°C
88 kr 98 kr (88 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Asklut

TEA Natura Asklut, 1 kg

  • Bibehåller färgintensiteten
  • Växtbaserade råvaror
  • Utan fosfor
43 kr 48 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Recycle-Tvättmedel

TEA Natura Recycle-​Tvättmedel, 5 l

  • Effektiv & mångsidig
  • Dubbel återvinning av råmaterial
  • Med rent växtbaserade ingredienser
326 kr 363 kr (65 kr / l)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Marseille Soap - Neutral

TEA Natura Marseille Soap -​ Neutral, 200 g

  • Lämplig för tvätt
  • Använd som handtvål
  • Utan syntetiska dofter och färgämnen
36 kr 41 kr (180 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Citronsyra

TEA Natura Citronsyra, 1 kg

  • Mångsidig användning
  • Miljövänlig
  • Stark mot kalk
154 kr 172 kr (154 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Tvättmedelpulver

TEA Natura Tvättmedelpulver, 2 kg

  • Fri från enzymer
  • Effektiv rengöring
  • Perfekt för tvättemperatur på 40°C
154 kr 172 kr (77 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Mineral Sköljmedel

TEA Natura Mineral Sköljmedel, 750 g

  • För hand- & maskintvätt
  • Med bentonit från vulkanisk aska
  • Perfekt för allergiker
89 kr 99 kr (119 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Flytande Tvättmedel

TEA Natura Flytande Tvättmedel, 5 l

  • Starkt koncentrat
  • Lämplig för hårt vatten
  • Hand- & maskintvätt
326 kr 363 kr (65 kr / l)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Loofah Svamp

TEA Natura Loofah Svamp

  • För en skonsam kroppspeeling
  • För ytrengöring
  • För ren disk
32 kr 36 kr

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Anti-kalk Spray

TEA Natura Anti-​kalk Spray, 750 ml

  • Baserat på naturliga syror
  • Fäster vid ytorna
  • Med eukalyptusolja
55 kr 62 kr (73 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Flytande Tvättmedel för Ull och Siden

TEA Natura Flytande Tvättmedel för Ull och Siden, 1 l

  • Trevlig doft
  • Hand & maskin-tvätt
  • Mycket effektiv
83 kr 93 kr (83 kr / l)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura WC och Hygienrengöring

TEA Natura WC och Hygienrengöring, 1 l

  • Bionedbrytbar
  • Utan klor
  • Hygieniskt rent
72 kr 80 kr (72 kr / l)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Diskmaskinpulver

TEA Natura Diskmaskinpulver, 1 kg

  • Lämplig för alla diskmaskiner
  • Bionedbrytbar
  • Ytaktiva växtbaserade tensider
99 kr 111 kr (99 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Återvinn - Diskmedel med Kolpartiklar

TEA Natura Återvinn -​ Diskmedel med Kolpartiklar, 55 g

  • Stark mot smuts
  • Mycket produktiv
  • För gnistrande ren disk
37 kr 42 kr (673 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Disksvamp

TEA Natura Disksvamp

  • Två olika sidor
  • Plastfri
  • Tillverkad av luffa och cellulosa
44 kr 49 kr

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Aleppo Tvål 16% Laurelolja

TEA Natura Aleppo Tvål 16% Laurelolja, 200 g

  • Lämplig för allergiker
  • Perfekt för känslig hud
  • Tillverkad enligt ett traditionellt recept
76 kr 85 kr (380 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Recycle - Tvätttvål Marseille

TEA Natura Recycle -​ Tvätttvål Marseille , 200 g

  • Perfekt för att ta bort fläckar
  • Återvinn produkt gjord av använd olja
  • För handtvätt
49 kr 55 kr (245 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Diskborste

TEA Natura Diskborste

  • Mot inbränd mat och matrester
  • Hållbara material
  • Repfri rengöring
51 kr 57 kr

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Diskmedel Flytande Apelsin & Citron

TEA Natura Diskmedel Flytande Apelsin & Citron, 1 l

  • Vårdar huden
  • Bionedbrytbar
  • Mycket produktiv
57 kr 64 kr (57 kr / l)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Antikalk-koncentrat

TEA Natura Antikalk-​koncentrat, 125 ml

  • Gör 750 ml renare
  • Mot kalkavlagringar
  • Lätt att använda
44 kr 49 kr (352 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Kokos-Olivtvål med Ghassoul & Argan

TEA Natura Kokos-​Olivtvål med Ghassoul & Argan, 100 g

  • Med lera & arganolja
  • Intensivt närande
  • Med eterisk cederträolja
44 kr 49 kr (440 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Diskmaskinsmedel Flytande

TEA Natura Diskmaskinsmedel Flytande, 1 l

  • Mycket effektiv
  • Fri från ljusmedel
  • Utan klor
121 kr 135 kr (121 kr / l)

Leverans till 09. oktober

TEA Natura Koncentrat av Golvrengöringsmedel

TEA Natura Koncentrat av Golvrengöringsmedel, 125 ml

  • Gör 1l rengöringsmedel
  • Lätt att använda
  • Med eterisk apelsinolja
44 kr 49 kr (352 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Multi-Cleaner

TEA Natura Multi-​Cleaner, 750 ml

  • Lätt att använda
  • Utan mjukgörare
  • Inga konserveringsmedel
55 kr 62 kr (73 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Återvinn - Universalavfettningsmedel

TEA Natura Återvinn -​ Universalavfettningsmedel, 750 ml

  • Praktisk sprayflaska av bioplast
  • Avfettar & rengör ytor
  • Tillverkad av använd olja
72 kr 80 kr (96 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Magnetisk Tvålhållare

TEA Natura Magnetisk Tvålhållare

  • Tillverkad av trä & metall
  • För fasta tvålar upp till 100 g
  • Optimal förvaring & torkning
97 kr 108 kr

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Kokos Olivtvål med Lavendel

TEA Natura Kokos Olivtvål med Lavendel, 100 g

  • Perfekt för känslig hud
  • Mild och skonsam rengöring
  • Med eteriska oljor
44 kr 49 kr (440 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Kokos-Olivtvål med Risstärkelse

TEA Natura Kokos-​Olivtvål med Risstärkelse, 100 g

  • Traditionellt tillverkad
  • Lugnar huden
  • Återfuktande
44 kr 49 kr (440 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Flytande Handtvål

TEA Natura Flytande Handtvål, 500 ml

  • Baserat på vegetabiliska tensider
  • Med eteriska oljor
  • Irriterar inte huden
89 kr 99 kr (178 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Kokos Olivtvål med Ringblomma

TEA Natura Kokos Olivtvål med Ringblomma, 100 g

  • Med en underbar doft av mandarin
  • Utan syntetiska dofter och färgämnen
  • Med naturliga ingredienser
44 kr 49 kr (440 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vi måste bli den förändring vi vill se! - Mohandas K. Gandhi

TEA Natura har arbetat för harmoni mellan människor och miljö genom etisk produktion och distribution av sina produkter sedan 2003. Människors och miljöns välbefinnande får aldrig försummas och är en viktig drivkraft i företaget. Målet är att öka medvetenheten och förbättra enkla men grundläggande åtgärder i vardagen, som till exempel städning, och att skapa en hälsosam livsmiljö för framtida generationer.