Mångsidigt glasrengöringsmedel

För rengöring av speglar, fönster och ytor

Filtrera och sortera

Priser Highlights Märken Egenskaper Konsistens Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt
Filter

Glasrengöringsmedel: 1 - 30 av 32 artiklar

Sonett Glasrengöringsmedel

Sonett Glasrengöringsmedel, 1 l

  • Med eteriska oljor
  • 100 % biologiskt nedbrytbar
  • Lugnande & fräsch doft
63 kr 71 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Rengöringsmedel med Alkohol

Frosch Rengöringsmedel med Alkohol, 500 ml

  • Stark mot fett
  • Streckfri rengöring
  • Vegansk
37 kr 42 kr (74 kr / l)

Leverans till 13. oktober

ATTITUDE Rengöring För Glas & Speglar

ATTITUDE Rengöring För Glas & Speglar, 800 ml

  • Bionedbrytbar
  • Växtbaserade
  • Utan ammoniak
66 kr 74 kr (83 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Glasrengöring

planet pure Glasrengöring, Lavendelfriskhet (500 ml)

  • Mot smuts & ränder
  • Glans utan ränder
  • Utan mikroplast
40 kr 45 kr (80 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Ecover Glasrengöringsmedel

Ecover Glasrengöringsmedel, 500 ml

  • För fönster och speglar
  • Växtbaserade ingredienser
  • Biologiskt nedbrytbar
54 kr 60 kr (108 kr / l)

Leverans till 13. oktober

PUREWAVE Fönsterputs

PUREWAVE Fönsterputs, 500 ml

  • För fönster, speglar & glashyllor
  • 100 % biologiskt nedbrytbar
  • Doft: Patchouli & vanilj
35 kr 42 kr (70 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Klar Glas- & Ytrengöring

Klar Glas-​ & Ytrengöring, 500 ml

  • Utan doft
  • Dermatologiskt testad
  • Också som fläckborttagning
51 kr 57 kr (102 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Ecover Essential Glasrenöring Mint

Ecover Essential Glasrenöring Mint, 0.5 l (500 ml)

  • Frisk, naturlig doft av mynta
  • Alla ingredienser är biologiskt nedbrytbara
  • Vegansk
63 kr 71 kr (126 kr / l)

Leverans till 13. oktober

CYCLE Glasrengöringsmedel

CYCLE Glasrengöringsmedel, 500 ml

  • Torkar utan ränder
  • Säkerställer en strålande renlighet
  • Fri från doftämnen
28 kr 40 kr (56 kr / l)

Leverans till 13. oktober

AlmaWin Rengöringsmedel för Glas & Fönster

AlmaWin Rengöringsmedel för Glas & Fönster, 500 ml

  • Skumspruta
  • Mångsidig användning
  • Ingredienser som är biologiskt nedbrytbara
44 kr 49 kr (88 kr / l)

Leverans till 13. oktober

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Mirakelrengöringsmedel

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Mirakelrengöringsmedel, 1 l

  • Löser upp fett & envisa fläckar
  • Tvålbaserad med citrusdoft
  • Ingen avtorkning behövs
89 kr 99 kr (89 kr / l)

Leverans till 12. oktober

greenatural Rengöringsmedel för Glas & Speglar

greenatural Rengöringsmedel för Glas & Speglar, 500 ml

  • Utan syntetiska ingredienser
  • Med citrusdoft
  • Testad för nickel, krom och kobolt
43 kr 48 kr (86 kr / l)

Leverans till 13. oktober

sodasan Glas & Alround-rengöring

sodasan Glas & Alround-​rengöring, 500 ml

  • För alla släta ytor
  • Med ren alkohol
  • Utan konserveringsmedel
49 kr 55 kr (98 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Glasrengöringsmedel

La Corvette Glasrengöringsmedel, 750 ml

  • För alla glasytor
  • Naturlig formulering
  • Med salvia
89 kr 99 kr (119 kr / l)

Leverans till 13. oktober

pierpaoli ekos Rengöringsmedel för Glas & Ytor

pierpaoli ekos Rengöringsmedel för Glas & Ytor, 750 ml

  • För glas, kristall och plast
  • Miljövänlig formulering
  • Med citrondoft
46 kr 52 kr (61 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Glasrengöringsmedel för Fönsterdammsugare

BiOHY Glasrengöringsmedel för Fönsterdammsugare, 1 l

  • Stark mot fett & smuts
  • För alla fönsterdammsugare
  • Biologiskt nedbrytbar
103 kr 115 kr (103 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TEA Natura Multifunktionellt Glaskoncentrat

TEA Natura Multifunktionellt Glaskoncentrat, 125 ml

  • Ger 750 ml rengörare
  • För alla ytor
  • Rengör & avfettar
44 kr 49 kr (352 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Okay Glasrengöringsmedel Miss Bliss

Okay Glasrengöringsmedel Miss Bliss, 500 ml

  • Vegan
  • Mot fläckar, smuts & fingeravtryck
  • Hög rengöringseffekt
63 kr 71 kr (126 kr / l)

Leverans till 23. oktober

ORGANIC PEOPLE Ekologiskt Rengöringsmedel för Glas

ORGANIC PEOPLE Ekologiskt Rengöringsmedel för Glas, 500 ml

  • Rengör alla glasytor & speglar
  • Lämnar inga ränder
  • Biologiskt nedbrytbar
72 kr 80 kr (144 kr / l)

Leverans till 13. oktober

beeta Glasrengöringsmedel Doftfri

beeta Glasrengöringsmedel Doftfri, 5 l

  • Utan alkohol, särskilt för allergiker
  • Ekologisk och miljömedveten
  • Fri från doftämnen, utan eteriska oljor
338 kr 376 kr (68 kr / l)

Leverans till 12. oktober

BIOCLEAN Glasrengöring

BIOCLEAN Glasrengöring, 500 ml

  • För glas & släta ytor
  • Doftfri formula
  • Praktiskt spraymunstycke
28 kr 32 kr (56 kr / l)

Leverans till 13. oktober

BIOPURO Glas & Ytrengörning

BIOPURO Glas & Ytrengörning, 500 ml

  • Allergivänliga
  • Med teträdolja
  • Rengör & desinficerar
64 kr 72 kr (128 kr / l)

Leverans till 13. oktober

PUREWAVE EKO Fönsterputs – Ready to use

PUREWAVE EKO Fönsterputs – Ready to use, 10 l

  • För fönster, speglar & glashyllor
  • 100 % biologiskt nedbrytbar
  • Doft: Patchouli & vanilj
367 kr 432 kr (37 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Kuno Glasrengöring med Citrongräs

Kuno Glasrengöring med Citrongräs, 500 ml

  • Stark rengöringskraft
  • Biologiskt nedbrytbar
  • Uppfriskande doft
25 kr 28 kr (50 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Ekologiskt Rengöringsmedel för Glas & Ytor

Poliboy Ekologiskt Rengöringsmedel för Glas & Ytor, 500 ml

  • För glasytor, speglar och mycket mer
  • För ränderfri renhet
  • Förpackningar gjorda av återvinning
44 kr 49 kr (88 kr / l)

Leverans till 13. oktober

BRAUZZ. Glasrengöringsset

BRAUZZ. Glasrengöringsset

  • 1x sprayflaska
  • 2x glasrengöringstabletter
  • För glas, fönster & speglar
85 kr 214 kr

Leverans till 13. oktober

BiOHY Fönsterrengöring Profi

BiOHY Fönsterrengöring Profi, 1 l

  • För fönster, glas & speglar
  • Sträckfri glans
  • Biologiskt nedbrytbar
103 kr 115 kr (103 kr / l)

Leverans till 12. oktober

ALPEKO Glasrengöringsmedel Lavendel

ALPEKO Glasrengöringsmedel Lavendel, 3 l

  • Mycket sparsam
  • Antistatisk effekt
  • Skonsam mot ytor
307 kr 342 kr (102 kr / l)

Leverans till 12. oktober

biobel Glasrengöringsmedel

biobel Glasrengöringsmedel, 750 ml

  • För glas, vattentäta ytor och mycket mer.
  • Ekologisk formulering
  • 100% naturligt
72 kr 80 kr (96 kr / l)

Leverans till 13. oktober

organic family Glasrengöring Chemistry Hack

purenn organic family Glasrengöring Chemistry Hack, 500 ml

  • Tar bort smuts & fett
  • Naturlig sammansättning
  • Med lavendel
69 kr 77 kr (138 kr / l)

Leverans till 13. oktober