Tvätt- och rengöringsprodukter från Planet Pure

Med ekogarantie och 100 % från Österrike

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Priser Highlights Tvättyp Egenskaper Certifikat Tillämpningsområde Rengöringseffekt Tvätttemperatur
Filter

planet pure: 30 artiklar

planet pure Diskmaskinstabletter

planet pure Diskmaskinstabletter, 120 Stycken

  • Individuell dosering
  • Fräsch citrusdoft
  • Löser sig snabbt
108 kr 121 kr (1 kr / st.)

Leverans till 13. oktober

planet pure Universaltvättmedel Lavendel

planet pure Universaltvättmedel Lavendel, 75 W (3 l)

  • För kulör- & vittvätt
  • Även för ull & siden
  • För alla tvättemperaturer
198 kr 220 kr (66 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Tvättnöt, EKO

planet pure Tvättnöt, EKO, 200 W (1 kg)

  • För all tvätt
  • Med tygpåse
  • Enkel att använda
166 kr 185 kr (166 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

planet pure Hygienisk Textildeodorant

planet pure Hygienisk Textildeodorant, 100 ml

  • För tvättbara textilier
  • Mot återkommande dålig lukt
  • Snabb & enkel användning
35 kr 39 kr (350 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Kulörtvättmedel Apelsinblom

planet pure Kulörtvättmedel Apelsinblom, 75 W (3 l)

  • För kulörtvätt
  • Utan mikroplast
  • Naturlig formula
198 kr 220 kr (66 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Kulörtvättmedel Hibiskus & Pion

planet pure Kulörtvättmedel Hibiskus & Pion, 75 Wl (3 l)

  • För kulörtvätt
  • Mild blomdoft
  • För alla tvättemperaturer
199 kr 222 kr (66 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Glasrengöring

planet pure Glasrengöring, Lavendelfriskhet (500 ml)

  • Mot smuts & ränder
  • Glans utan ränder
  • Utan mikroplast
40 kr 45 kr (80 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Storpack Universaltvättmedel Lavendel i Dunk

planet pure Storpack Universaltvättmedel Lavendel i Dunk, 10 l

  • För kulör- & vittvätt
  • Mångsidig användning
  • Behaglig doft
627 kr 697 kr (63 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Rengöring för Trä- & Naturgolv

planet pure Rengöring för Trä-​ & Naturgolv, 510 ml

  • För möbler & naturgolv
  • Skonsam mot ytor
  • Med apelsindoft
52 kr 58 kr (102 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure WC-rengöring Urinsten & Kalk

planet pure WC-​rengöring Urinsten & Kalk, 750 ml

  • Kraftfull formula
  • Med eteriska oljor
  • Fräsch eukalyptusdoft
40 kr 45 kr (53 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Universaltvättmedel Alpin Fräschör

planet pure Universaltvättmedel Alpin Fräschör, 75 W (3 l)

  • För kulör- & vittvätt
  • Naturliga ingredienser
  • För alla tvättemperaturer
198 kr 220 kr (66 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Universaltvättmedel 0% UTAN

planet pure Universaltvättmedel 0% UTAN, 30 W (1,50 l)

  • För vittvätt & kulörtvätt
  • Perfekt för känslig hud
  • För alla tvättemperaturer
111 kr 124 kr (74 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Baby Tvättmedel Soft

planet pure Baby Tvättmedel Soft, 1,50 l

  • För babytvätt
  • Hypoallergen formula
  • För alla tvättemperaturer
112 kr 125 kr (75 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Universaltvättmedel Vildros

planet pure Universaltvättmedel Vildros, Bag in Box 75 W (3 l)

  • För vitt & kulört
  • Rengör grundligt
  • Med härlig doft av vildros
198 kr 220 kr (66 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Universalrengöring Apelsin

planet pure Universalrengöring Apelsin, 510 ml

  • Mot fett & smuts
  • Koncentrerad & dryg
  • Utan palmolja & mikroplast
76 kr 85 kr (149 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Universal Rengöringspasta Citron

planet pure Universal Rengöringspasta Citron, 300 g

  • Mot fett, kalk & missfärgningar
  • Rengöringssvamp medföljer
  • Passar många olika material
89 kr 99 kr (297 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

planet pure Fläckborttagare Apelsin

planet pure Fläckborttagare Apelsin, 100 ml

  • För vittvätt & kulörtvätt
  • Mot fettfläckar & mycket mer
  • Behaglig doft
35 kr 39 kr (350 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Diskmedel 0% UTAN

planet pure Diskmedel 0% UTAN, 500 ml

  • Skonsam mot huden
  • Växtbaserade tensider
  • Formula utan mikroplast
37 kr 42 kr (74 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Tvättmedel för Fintvätt & Ull Ros

planet pure Tvättmedel för Fintvätt & Ull Ros, 1 l

  • För fin- & ulltvätt
  • Hudvänlig formula
  • Med mild rosdoft
71 kr 79 kr (71 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Textiluppfräschare Lavendelfräsch Spray

planet pure Textiluppfräschare Lavendelfräsch Spray, 500 ml

  • För alla textilier
  • Naturlig doft
  • Utan syntetiska tillsatser
42 kr 47 kr (84 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Köksrengöring Citronfräsch

planet pure Köksrengöring Citronfräsch, 500 ml

  • Mot fett & smuts
  • Med härlig citrondoft
  • För alla avtorkningsbara ytor
40 kr 45 kr (80 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Tvättmedel Sport & Outdoor 20 Tvättar

planet pure Tvättmedel Sport & Outdoor 20 Tvättar, 1 l

  • För sporttextilier
  • Formula utan mikroplast
  • Motverkar smuts & dålig lukt
81 kr 90 kr (81 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Diskmedel Lime & Verbena

planet pure Diskmedel Lime & Verbena, 1 l

  • Behaglig doft
  • Hög fettlösande effekt
  • Mot envisa matrester
52 kr 58 kr (52 kr / l)

Leverans till 12. oktober

planet pure Tvättvit

planet pure Tvättvit, 450 g

  • För vittvätt & kulörtvätt
  • Fri från klor & doftämnen
  • Mot grånad & fläckar
83 kr 93 kr (184 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

planet pure Universal Avkalkning för Maskin & Yta

planet pure Universal Avkalkning för Maskin & Yta, 510 ml

  • Mångsidig användning
  • Effektiv & skonsam på samma gång
  • Livsmedelssäker formula
41 kr 46 kr (80 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Badrumsrengöring Limefräsch

planet pure Badrumsrengöring Limefräsch, 500 ml

  • Mot kalk- & tvålrester
  • Med eteriska oljor
  • Härligt fräsch doft
40 kr 45 kr (80 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Storpack Universalrengöring Apelsin i Dunk

planet pure Storpack Universalrengöring Apelsin i Dunk, 10 l

  • Mot fett & smuts
  • Koncentrerad formula
  • För hela hemmet
1 234 kr 1 372 kr (123 kr / l)

Gratis frakt fram till 12. oktober

planet pure Diskmedel Blodapelsin & Rosmarin

planet pure Diskmedel Blodapelsin & Rosmarin, 500 ml

  • Effektiv mot fett
  • Naturlig doft
  • Hudvänlig formula
37 kr 42 kr (74 kr / l)

Leverans till 13. oktober

planet pure Fläckpulver

planet pure Fläckpulver, 450 g

  • För kulör- & vittvätt
  • Som komplement till bastvättmedel
  • Mot kaffe-, gräs- & fruktfläckar
83 kr 93 kr (184 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Storpack Kulörtvättmedel Apelsinblom i Dunk

planet pure Storpack Kulörtvättmedel Apelsinblom i Dunk, 10 l

  • För kulörtvätt
  • Med eteriska oljor
  • För alla tvättemperaturer
627 kr 697 kr (63 kr / l)

Leverans till 02. november

Naturlig renhet med miljögaranti!
Planet Pures veganska produkter är helt biologiskt nedbrytbara och tillverkade i Österrike för att minimera transportavstånd. De är fria från mikroplaster, genteknik, nanoteknik och petrokemikalier, vilket garanterar exceptionell renhet utan att kompromissa med miljöansvaret.

Nästan alla tvätt- och rengöringsprodukter använder naturligt tvålnötsextrakt, vilket är tillverkat av tvålnötter från kontrollerad ekologisk odling eller vild skörd.
Produkterna är tillverkade med naturliga ingredienser, uteslutande naturligt, kemiskt obehandlat vatten används, och dofterna är också gjorda av 100 % naturliga oljor!

Planet Pures mål: 100 % biologisk nedbrytbarhet, 100 % återvunnen plast, 100 % naturliga ingredienser - Följ med Planet Pure på denna resa!